Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -4°-5°
21 sierpnia 2018

Będzie obserwatorium astronomiczne w parku

Będzie obserwatorium astronomiczne w parku
fot. pixabay

Miasto rozpisało przetarg na modernizacje Łazienek III w Parku Zdrojowym. Ma to być nowoczesny obiekt przeznaczony na cele kulturalne jastrzębian. Będzie się  tam znajdować m.in. obserwatorium astronomiczne. 

Projekt modernizacji Łazienek III zakłada dostosowanie, rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku do pełnienia funkcji kulturalnej przez Miejski Ośrodek Kultury. W zmodernizowanym zabytkowym obiekcie planuje się organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Unikatowym miejscem w Łazienkach będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt (np. lunety).

- Przez ponad 20 lat budynek stał niezagospodarowany. Park Zdrojowy jest wizytówką Jastrzębia-Zdroju, dlatego cieszymy się, że po latach przestanie szpecić zielone serce miasta. Długo czekaliśmy na środki. Okazuje się, że warto było, bo dofinansowanie wynosi aż 95% wnioskowanej kwoty - tłumaczy Anna Hetman, prezydent miasta.

Dofinansowanie z uwzględnieniem pieniędzy z budżetu państwa wynosi aż 95 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, natomiast koszt całej inwestycji szacowany jest na 7 556 118,92 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
KAZ24.08.2018 18:46

Patrząc na Jastrzębie oraz miasta ościenne zdecydowanie mogę powiedzieć że wszędzie jeden wielki syf. Jedynie gmina Pawłowice stoi na wysokim poziomie. Basen, park, komunikacja. Zresztą ta ostatnia ma połączenia we wszystkie strony świata.

EWA24.08.2018 6:40

Przestańcie pisać pierdoły bo przestane Was czytać.

Radio Teheran23.08.2018 17:48

@do radio Teheran
"Miał tu być Pałac Ślubów, ale ze względu na wadliwy projekt (podobno sprawa była w sądzie) ten pomysł na razie nie może zostać zrealizowany"

Nic nie szkodzi, akwarium morskie tez fajne i potrzebne. Jako tymczasowa alternatywa palacu slubow moze byc.
Jak sie pomysl przyjmie, to wstawi sie akwaria oraz klatki z chomikami i malpami w kazdym miejskim budynku. Bedzie chociaz troche weselej w tym smutnym grajdole.

Telewizja Teheranu23.08.2018 17:13

W opiniach padają różne pomysły. Za chwilę PAH wyskakuje z pomysłem. A pod pomysłem pozytywne opinie i pochwały jak to Włodarze słuchają i dążą do realizacji woli Narodu. Proszę tylko nie łączyć tego w teorię spiskową, że to te same osoby wymyślają cel, realizują go (minimalistycznie) a potem sami sobie wystawiają laurkę, że słuchają głosu ludu. Tak faktycznie jest. ;)

do radio Teheran23.08.2018 13:34

Budynek nadaje się jedynie do wyburzenia i odbudowy (tak jak zrobiono z Masnówką i DZ). Miał tu być Pałac Ślubów, ale ze względu na wadliwy projekt (podobno sprawa była w sądzie) ten pomysł na razie nie może zostać zrealizowany. Ważne, że budynek przestanie straszyć, a czy będzie to za rok czy dwa to jest już sprawa drugorzędna.

Gość23.08.2018 7:46

Dzięki obserwatorium będzie można podziwiać tragiczny stan innej ruiny czyli galerii historii miasta. Naprawdę niektórzy potrzebują lornety żeby zobaczyć w jakim stanie jest ostatni prawdziwy zabytek w parku

zołza z zofiówki22.08.2018 23:42

,,Kupiłek lornetkę, by podglądać Bernadetkę,...,,hihihhihi

Pokaż wszystkie opinie (29)