Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 sierpnia 2018

Operacja: "Bezpieczne Góry" w Zakładzie Karnym

Operacja: "Bezpieczne Góry" w Zakładzie Karnym
fot. pixabay

Więźniowie dowiedzą się, jak zachować się w górach, jak udzielić pierwszej pomocy. Być może w ten sposób odkryją pasję, którą będą kontynuować na wolności.

Jastrzębski Zakład Karny nawiązał współpracę z ratownikami górskimi z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupa Beskidzka. Skazani będą brać udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą też mieć okazję do poszerzenia swojej wiedzy o tym, jak bezpiecznie wędrować po górach.

- Jednym z celów programu jest motywowanie skazanych do podejmowania aktywności zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i wyeliminowania ze swego życia skłonności do podejmowania szeroko pojętych zachowań ryzykownych. Wyposażenie skazanych w wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przez to wdrażanie ich do prezentowania wartości humanistycznych, w tym w szczególności postaw empatycznych, związanych z niesieniem pomocy innym ludziom - informuje  kpt. Anna Knopek z Jastrzębskiego Zakładu Karnego

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej

Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
do dobry pomysł22.08.2018 22:32

Juz im pomagamy sponsorując im jedzenie i nocleg,mamy im jeszcze sponsorować kursy i później wczasy???

Prawdomowny22.08.2018 11:56

To powinno działać na innej zasadzie. Osadzony odbywający wyrok, który rzeczywiście chce zacząć normalne zycie powinien sam wyrazić chęć szkolenia lub przygotowania do jakiegoś zawodu lecz zanim to się stanie pracami społecznymi musiałby na to zarobić. Bo tak właśnie wyglada normalne zycie: zeby coś mieć trzeba na to zarobić pieniądze, nic nikomu z nieba nie spada. Swoją droga na swoje utrzymanie w puszce tez powinni pracować.

egon22.08.2018 11:02

do - Dobry pomysł - nie wypowiadaj sie jak nie wiesz kto tam jest osadzony wszyscy to sa recydywisci nie ma tam osadzonych po raz pierwszy , czesto dosiaduja ostatnie lata dlugich wyrokow , aczkolwiek zasady udzielania pierwszej pomocy wszystkim sie przydadzą (niestety statystyki mowią ze na resocjalizacje ma jakies kilka procent) kase panstwa trzeba wydac dla poprawienia statystyk

Dobry pomysł22.08.2018 9:56

Klienci ZK w Szerokiej odbywają krótkie kary. Nie wszyscy są z duszą przestępcy. Jeśli ktoś z nich chce wrócić do normalności i potrafi tego dokonać, to dlaczego im nie pomagać?

Leszek22.08.2018 9:24

Dobre rady przydadzą się jak dadzą nogę na wolność.

Gość22.08.2018 8:51

Tu chodzi tylko o to że pieniądze ktoś na to wyłoży ,oczywiście od państwa a czy to coś da jest nieważne

riomek22.08.2018 8:41

Może jeszcze ich zabrać na wycieczkę do Zakopanego???

Pokaż wszystkie opinie (8)