Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
22 sierpnia 2018

Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym?

Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym?
fot. wikipedia /Benjamin Gimmel, BenHur

Dwa drzewa - kasztany jadalne, rosnące w Parku Zdrojowym, zostały wyznaczone do wycięcia. Co jest powodem tej decyzji i czy niezbędne jest ich usunięcie?

Sprawą zainteresował się radny Józef Kubera, który złożył interpelację w tej sprawie. Radny poprosił o podanie powodów zakwalifikowania tych drzew do wycięcia.

- Drzewa są spróchniałe u podstawy, przy czym jedno całkowicie obumarło, a drugie pochylone jest nad ścieżką dla pieszych, co stanowi potencjalne zagrożenie - tłumaczy zastępca prezydenta miasta Robert Chojecki.

O tym, czy drzewa zostaną wycięte  zdecyduje Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Dopiero po uzyskaniu takiej zgody, w której będzie znajdować się dokładne wskazanie drzew poprzez numerację, można będzie przystąpić do wycinki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Remont w Parku Zdrojowym trwa Remont w Parku Zdrojowym trwa

Uwaga na niebezpieczne drzewa Uwaga na niebezpieczne drzewa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość24.08.2018 12:10

Do Gość z 20:50
23.08.2018 20:59

Nie ja tylko wykonywałem polecenia szefa, braci szefa reszty jego rodziny a też i właścicieli danego terenu.

Do Gość z 20:5023.08.2018 20:59

Czyli to ty decydowałeś o wycince drzew. Miałem kontakty z tymi paniami z UM. Wskazałem kilka drzew sugerując wycięcie. Nie zawsze mi się to udało. Miały swoje argumenty poparte przepisami. Jeśli powiedziały: "rżnijcie a potem dopiszecie co żeście wycięli" to popełniły co najmniej wykroczenie.
Prócz tego, jeśli to prawda co napisałeś, to ujawniasz przestępstwo. Dobrze zrobiłeś. A śledztwo ruszy, bo sprawa zostanie przekazana prokuraturze.
"Tyle w temacie" przestępstw?

Prawdomowny23.08.2018 11:59

Jak się całe zycie spędziło w tym betonowym zaścianku to nie dziwota, ze kilka drzew w te czy wewte nie robi roznicy ale sa jeszcze normalni ludzie z ładniejszych okolic, którzy chwala sobie bliskość zieleni i natury.

Gość22.08.2018 20:50

Do Prawdomówny
Dziś o 18:21

W UM jest kilka Pań odpowiedzialnych za decyzje wycinkowe. Miałem z nimi kontakt jak pracowałem w pewnej firmie wycinkowej w Jastrzębiu. Firma z tradycjami i wtykami.
I wiem że decyzja zależy czy "Kowalski" chce usunąć drzewo czy "kolega Kowalski" Do jednych się fatygują do innych nie. Ze stwierdzeniem "rżnijcie a potem dopiszecie co żeście wycieli" Wszystko zależy od tego kto skład podanie o wycinkę. Jak macie drzewo które jest problemem miejskim do wycinki zapraszam do pośrednika na ul. Cieszyńskiej załatwią wszystko.
A "móndry" to ty za bardzo nie jesteś a się wypowiadasz. Tyle w temacie.

Do Prawdomówny22.08.2018 18:21

"...znajomy powiedział..." Ten znajomy to jakiś fachowiec. Spec od drzew? Może od urbanizacji?
Inny, podpisujący się Gość Dziś o 14:22, nie widział tych drzew, nie potrafiłby by ich znaleźć w parku, ale "móndry", jak przystało każdemu bidakowi, który nie ma pojęcia o czym mówi.
Każde drzewo kwalifikujące się do wycięcia musi być obejrzane przez fachowca, który bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Szkoda, że niezbyt rozgarnięci nie mogą sobie tego uświadomić.

Plac Pigalle22.08.2018 18:18

:) Byłem na placu Pigalle :) nie ma ani jednego Kasztanowca :)

Prawdomowny22.08.2018 14:51

@Zuzanna lubi je tylko jesienią.

W tym mieście nie dba się o to co istotne i przydatne. Nawet na osiedlu Pani Prezydent planują wycinkę zupełnie zdrowych drzew po to by zrobić parking a prawda jest taka, ze nie wycinając ani jednego drzewa moznaby zorganizowac sporo dodatkowych miejsc - wierzyć mi się nie chciało dopóki znajomy mi tego nie pokazał. Nie szanujemy zieleni, o której w wielu miastach ludzie mogą tylko pomarzyć.

Pokaż wszystkie opinie (14)