Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 sierpnia 2018

JSW będzie współpracować z Australijczykami

JSW będzie współpracować z Australijczykami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła współpracę partnerami australijskimi w zakresie badań i rozwoju. Porozumienie podpisano w czasie wizyty prezydenta Dudy w Australii.

Podczas Polsko-Australijskiego Forum Energetycznego odbywającego się w Sydney z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, podpisane zostały listy intencyjne z australijskimi partnerami w zakresie badań i rozwoju.

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła w Sydney kilka porozumień o współpracy, które są efektem poprzednich wizyt technicznych w Australii w lutym i marcu tego roku. 

- Aby polskie górnictwo mogło być konkurencyjne, powinno inwestować w najbardziej innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku technologie. Dlatego cieszę się, że nasze dotychczasowe spotkania i rozmowy z australijskimi partnerami możemy przypieczętować podpisaniem konkretnych listów intencyjnych - powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Nowymi partnerami spółek JSW oraz JSW Innowacje zostali przedstawiciele najbardziej prestiżowych i liczących się instytucji oraz firm na świecie. To właściciele patentów, eksperci od najnowocześniejszych rozwiązań i technologii.

Wśród nich jest australijska agencja rządowa CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Instytut istnieje od ponad stu lat i jest renomowaną organizacją badawczo-naukową. CSIRO stworzył szczegółowe systemy modelowania pod kątem wydajności. Korzystając z najnowszych technologii tworzy innowacyjne produkty i narzędzia, aby sprostać wyzwaniom związanym z wysoce niestabilną branżą wydobywczą. Trójstronne porozumienie zawarte wraz z JSW Innowacje dotyczy obszarów przeróbki mechanicznej węgla, analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla oraz innych obszarów związanych z prognozowaniem jakości.

Kolejnym partnerem została firma Palaris, znana w Australii i na świecie jako zaufany doradca w branży wydobywczej i surowcowej. Działania prowadzi w obszarach usług technicznych, realizacji projektów i usług finansowych. Firma Palaris udoskonala i wprowadza w branży surowcowej pionierskie narzędzia oparte wyłącznie na nowoczesnych technologiach. Porozumienie zawarte w Sydney dotyczy pilotowego wdrożenia systemu obudowy kotwowej na KWK „Pniówek”.

Australijska firma ADS (Australian Drilling System) jest kompletnym dostawcą podziemnego wiercenia kierunkowego i ma ogromne osiągnięcia w usługach wiertniczych na tamtejszym rynku. Firma szybko się rozwija w górnictwie podziemnym nie tylko w Australii, ale również za granicą tworząc nową, wydajniejszą generację technologii dla branży surowcowej. Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała list intencyjny z ADS dotyczący współpracy w obszarze techniki wierceń kierunkowych.

Misja gospodarcza polskich spółek w Australii, towarzysząca wizycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, potrwa do 23 sierpnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do palacz30.08.2018 16:57

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tak w ogóle fajna inicjatywa

Pytanie do wszystkich30.08.2018 16:30

Czy jakby JSW nic nie robiło w kierunku postępu, stało w miejscu jak 50 lat temu, to wówczas skończyłaby się fala hejtu ?

do Radio Teheran30.08.2018 15:44

Czytam Twoje komentarze i tak się zastanawiam jaki jest zsób Twojej wiedzy na temat górnictwa, bo wypowiadasz się w takim tonie jakbyś był specjalistą, a całość wypowiedzi niesie jedno przesłanie - GÓRNICTWO NIE POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ. Wiadomo nie od dziś że żeby zarobić trzeba zainwestować

Gosc25.08.2018 10:50

Kangury zatrudnia. Pytanie do jsw z Australii czy Irlandii bo może już Duda mapę zmienił

Jsw 25.08.2018 9:49

Cóż to JSW
nie będzie jeszcze robił.

Tadek25.08.2018 3:49

Cała wierchuszki JSW i KWK już jeżdżą na 3 i 2 tyg do Australii w ramach delegacji, kupują drogie programy które nic nie usprowaniaja, tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ale cóż widoczne JSW SA stać na to, tylko dla pracowników nie ma ....

GW24.08.2018 17:18

Propaganda sukcesu w formie listów intencyjnych nie stanowiących żadnych realnych korzyści dla JSW.

Pokaż wszystkie opinie (11)