Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 sierpnia 2018

Co z wodą w brodziku w OWN?

Co z wodą w brodziku w OWN?
fot. kb /jastrzebieonline

W ostatnim czasie pojawiły się pytania, o jakość wody, która znajduje się w brodziku dla dzieci na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. MOSiR uspokaja - wszystko jest pod kontrolą.

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, administrator OWN, Wodny plac zabaw znajdujący się na terenie ośrodka posiada wodę przepływową w obiegu zamkniętym oraz stację filtracji wody. Wszystkie urządzenia linii technologicznej zapewniają stałą filtrację, dezynfekcję i uzdatnianie wody, aby osoby korzystające z atrakcji czuły się komfortowo.

- Woda w ciągu technologicznym spełnia wszystkie wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. poz. 2016 w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach,  z uwzględnieniem brodzików do zabaw dziecięcych. Pracownicy obsługi OWN na bieżąco kontrolują stan fizykochemiczny wody w trakcie systematycznych regularnych odczytów urządzeń filtracyjnych. Środki chemiczne używane do uzdatniania wody zalecone przez wykonawcę atrakcji wodnych posiadają karty charakterystyki i są w pełni bezpieczne dla użytkowników wodnego placu zabaw, a wszystkie czynności wykonywane przy wodnym placu zabaw związane z technologią i filtracją wody są nadzorowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wodzisławiu Śląskim - wyjaśnia Zofia Florek, dyrektor MOSiR

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość27.08.2018 12:31

Do do szczepionkowca

Bo remontował 3 razy szkołę w bziu.

do EGON27.08.2018 12:29

OWN to dobry pomysł może nie jest to szczyt marzeń ale jest OK.
Tylko ludzie co tam przychodzą nie są nauczeni kultury i porządku.
Kilka kar dyscyplinujących dla mamy i taty, i było by OK.

inzynier BOLEK27.08.2018 9:46

duma prezydentówny zaczyna pękać ?

Gość26.08.2018 23:34

Czy konieczne jest puszczanie tam koszmarnego disco polo? Kto podejmuje takie decyzje?

do szczepionkowca26.08.2018 16:22

Dlaczego Janecki przez 12 lat nie zbudował tego za 4 mln?

zwalczaj szczepionkowy terror25.08.2018 22:43

Swoich dzieci tam nie puszczę. Owszem, były, pooglądały te 10m2 za 8 milionów i... szybko poprosiły, abyśmy gdzieś poszli.
OSIEM milionów.... Policzcie sobie sami. Ta inwestycja warta jest ok 4.

tik tak25.08.2018 21:23

To dobra informacja i ważna.

Pokaż wszystkie opinie (22)