Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 sierpnia 2018

Targowisko Miejskie zmienia wygląd

Targowisko Miejskie zmienia wygląd
fot. UM Jastrzębie

Targowisko Miejskie stawia na estetykę. Mieszkańcy zauważyli pewnie, że stary płot ogradzający to miejsce jest demontowany i zastępowany nową, estetyczną konstrukcją - tzw. gabionowym.

Tworzenie przyjaznych przestrzeni to jeden z priorytetów miasta. Właśnie dzięki temu przy targowisku na ulicy Arki Bożka pojawi się nowe ogrodzenie. I można z czystym sumieniem napisać, że jest ono inne niż wszystkie.

Ogrodzenie gabionowe pojawi się na terenie targowiska przy skrzyżowaniu ulic Arki Bożka i Podhalańskiej. Skąd w ogóle pomysł na zmianę dotychczasowego?

- Miasto planuje przebudowę tego skrzyżowania, na skutek czego poszerzony będzie pas drogowy. W efekcie tego wchodziłby w aktualny teren targowiska. Dlatego, nie chcąc zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, podjęliśmy rozmowy z najemcami 14 kiosków o możliwości przesunięcia tych obiektów bardziej w głąb targowiska. Wyrazili oni zgodę, dzięki czemu możemy już teraz prowadzić prace związane z powstaniem nowego ogrodzenia - wyjaśnia Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Nowatorska wizja, opracowana wspólnie z Wydziałem Architektury jastrzębskiego magistratu, zakłada budowę nowego ogrodzenia wraz z bramą wjazdową i furtką o łącznej długości ok. 43 m. Składa się ono z szeregu słupów wypełnionych ozdobnymi kamieniami zwanymi potocznie „kamienną korą”. Najciekawsze są jednak zastosowane zielone ekrany wypełnione pnącym się bluszczem. Całość tworzy niezwykle ciekawy, cieszący oczy efekt.

- Mamy nadzieję, że ogrodzenia spodoba się mieszkańcom naszego miasta i poprawi również estetykę samego targowiska - zastanawiają się urzędnicy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane

"Okradziono mnie w nocy. Może ktoś widział złodziei!" "Okradziono mnie w nocy. Może ktoś widział złodziei!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Aga29.08.2018 23:45

Po tylu latach zaniedbań dobre i to, może zmiana ogrodzenia to dopiero początek

Bizon28.08.2018 17:23

Mnie tam pasuje ten murek w końcu można się spokojnie odlać .

Gość28.08.2018 14:39

Wreszcie bedzie wyglag b ladny bo to ogrodzenie straszylo nasze miasto bylo nam wstyd dziekujemy ze nasze targowisko ma piekne ogrodzenie

zły28.08.2018 14:30

chyba z tej radości zagłosuję na figurę...
Ciekawe, czy sprzedającym na targu to było potrzebne i czy nie woleliby np. niższej opłaty za punkt?

nuti28.08.2018 8:04

ogrodzenie faktycznje jest bardzo ciekawe. milo patrzec. Szkoda zeby to targowisko mialo sie rozpasc. Powinno sie zrobisz wszystko zeby je utrzymac.

Gabi28.08.2018 0:05

Super az milo wchodzic i robic zakupy

Ewa27.08.2018 22:21

Oj Byku..współczuję, że musisz kupować u pań ich własne jajka..ale z bykami tak często bywa, że muszą kupować, bo swoich nie mają. Ukłony dla twojej Krasuli :)

Pokaż wszystkie opinie (23)