Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
27 sierpnia 2018

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł
fot. PSP Jastrzębie

Palił się dach zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Z ogniem walczyło 11 zastępów strażackich. Uratowano mienie warte 4 mln zł.

W piątek około godziny 15:22 Państwowa Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze w zajezdni PKM, a dokładnie o pożaru dachu. Znad obiektu unosiły się kłęby dymu - widziane w centrum miasta - co świadczyło o tym, że zagrożenie jest poważne. 

- Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono, że pali się fragment poszycia dachu o powierzchni 100 m2 oraz ściana wielowarstwowa na długości około 60 m. W szczytowym momencie w akcji uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnych, 37 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Jastrzębia-Zdroju i Rybnika oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu miasta Jastrzębia-Zdrój - Ruptawa i Bzie. Na miejsce zdarzenia przybył komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek. Dzięki podjęciu szybkich i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych nie dopuszczono do rozprzestrzeniania się ognia na pozostałą część dachu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia podczas prac remontowych dachu. Szacowane straty to około 200 tys. zł, a uratowane mienie to około 4 mln zł - informuje Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Janusz Świtaj został magistrem Janusz Świtaj został magistrem

W mieście powstanie pole pełne słoneczników W mieście powstanie pole pełne słoneczników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
janek27.08.2018 19:50

Co na to Lanuszny?

Radio Teheran27.08.2018 17:21

Taki skecz byl:
- zrobcie moze pozar magazynow,
- nie mamy magazynow, spalily nam sie.

Oko proroka27.08.2018 15:23

Paliły się wysypiska ,teraz czas na P K M wybory się zblizaja

Jyx27.08.2018 12:50

Do wszystkich komentujących : trzeba mieć pojęcie co w danym budynku się znajduje żeby być zdziwionym wyceną wartości. A mianowicie : stacja kontroli pojazdów, biurowce, hurtownia, piekarnia i wiele innych.

co za interwencja !27.08.2018 12:11

Dzięki przybyciu komendanta miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek ogień sam się poddał?

Ukontentowany Prestidigitator27.08.2018 10:16

do dysydent:
Zabytkowa blacha trapezowa na owej fasadzie.

KAZ27.08.2018 10:08

@koko.

4 mln zł.

Pokaż wszystkie opinie (9)