Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 sierpnia 2018

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł
fot. PSP Jastrzębie

Palił się dach zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Z ogniem walczyło 11 zastępów strażackich. Uratowano mienie warte 4 mln zł.

W piątek około godziny 15:22 Państwowa Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze w zajezdni PKM, a dokładnie o pożaru dachu. Znad obiektu unosiły się kłęby dymu - widziane w centrum miasta - co świadczyło o tym, że zagrożenie jest poważne. 

- Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono, że pali się fragment poszycia dachu o powierzchni 100 m2 oraz ściana wielowarstwowa na długości około 60 m. W szczytowym momencie w akcji uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnych, 37 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Jastrzębia-Zdroju i Rybnika oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu miasta Jastrzębia-Zdrój - Ruptawa i Bzie. Na miejsce zdarzenia przybył komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek. Dzięki podjęciu szybkich i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych nie dopuszczono do rozprzestrzeniania się ognia na pozostałą część dachu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia podczas prac remontowych dachu. Szacowane straty to około 200 tys. zł, a uratowane mienie to około 4 mln zł - informuje Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kot na porodówce. Zaalarmowano mundurowych  Kot na porodówce. Zaalarmowano mundurowych

Awaria klimatyzacji przyczyną pożaru Awaria klimatyzacji przyczyną pożaru

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
janek27.08.2018 19:50

Co na to Lanuszny?

Radio Teheran27.08.2018 17:21

Taki skecz byl:
- zrobcie moze pozar magazynow,
- nie mamy magazynow, spalily nam sie.

Oko proroka27.08.2018 15:23

Paliły się wysypiska ,teraz czas na P K M wybory się zblizaja

Jyx27.08.2018 12:50

Do wszystkich komentujących : trzeba mieć pojęcie co w danym budynku się znajduje żeby być zdziwionym wyceną wartości. A mianowicie : stacja kontroli pojazdów, biurowce, hurtownia, piekarnia i wiele innych.

co za interwencja !27.08.2018 12:11

Dzięki przybyciu komendanta miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek ogień sam się poddał?

Ukontentowany Prestidigitator27.08.2018 10:16

do dysydent:
Zabytkowa blacha trapezowa na owej fasadzie.

KAZ27.08.2018 10:08

@koko.

4 mln zł.

Pokaż wszystkie opinie (9)