Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 sierpnia 2018

"Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - Jastrzębie". Kibice wyjaśniają

"Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - Jastrzębie". Kibice wyjaśniają
fot. FB / KS Jastrzębie - od kibiców dla kibiców

W czasie meczów GKS Jastrzębie coraz częściej słychać hasło, które jest również prezentowane w formie graficznej: „Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - Jastrzębie". Kibice GKS 1962 Jastrzębie wydali oświadczenie, w którym wyjaśniają, o co chodzi w tym kontrowersyjnym dla niektórych zdaniu:

- Hasło te nie ma na celu nikogo dyskryminować ani obrazić żadnego mieszkańca Śląska, który utożsamia się z Polską. Nasze miasto leży geograficznie na Śląsku i jest to niepodważalny fakt, co za tym idzie każdy z nas jest Ślązakiem. My, czujemy jednak przywiązanie do Polski, do Białego Orła w złotej koronie, do barw bieli i czerwieni. Jesteśmy wdzięczni Ślązakom, którzy brali udział w powstaniach, walczyli o Niepodległą Polskę, ale nie wybaczymy nigdy zdrajcom, którzy walczyli dla III Rzeszy przeciwko naszej ojczyźnie!!! Oświadczamy, że na naszym stadionie mile są widziani wszyscy mieszkańcy Śląska, którzy uważają się za Polaków! My, kibice GKS Jastrzębie występujemy przeciwko Ślązakom, których kole w oczy Polska i Polskość w każdej formie - czytamy na profilu FB GKS Jastrzębie - od kibiców dla kibiców.

Kibice poinformowali, że podczas meczów GieKSy nie będzie ich przyzwolenia na herb ani barwy Górnego Śląska (żołto-niebieskie).

Kibice poinformowali również, że klub postanowił zapraszać na swoje mecze i rozdawać darmowe bilety mieszkańcom powiatów ościennych - na najbliższy mecz z Termalica Brut-Bet Nieciecza zaproszeni są mieszkańcy powiatu Wodzisławskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice GKS 1962 zapłacą karę Kibice GKS 1962 zapłacą karę

"Kibic" z zakazem stadionowym i 4 tys. zł grzywny "Kibic" z zakazem stadionowym i 4 tys. zł grzywny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (115)
zły30.08.2018 14:01

marek, nie strasz nie strasz bo się ze....
sam idź do lekarza. Czasem przydarzy się komuś błąd (brak możliwości edycji) i co? Taki badacz pisma jesteś?
I dowali się taki do ludzi myślących... kodziarz czy inna wiara...?

do Gość 29.08.2018 16:3030.08.2018 11:07

Nie "Abstrahuj" tylko sam nie pisz hejtu. Tworzenie złej atmosfery jest szczytem głupoty. Bez względu kim się jest.

Marek29.08.2018 17:48

Zły, szczepionkowych faszyzm i inne podobne im indywidua. Podkreślacie, że jesteście Polakami, to nauczcie się pisać po polsku. Wiem że łatwiej bluzgać, a Polski to trudna język. Prawda jest taka, że gdyby nie internet, to nieistnielibyscie. No może ktoś by o was napisał w podręczniku z zakresu psychopatologii.

Gość29.08.2018 16:30

Abstrahując od głupiej przyśpiewki kibiców, to trzeba obiektywnie stwierdzić że obecnie mamy do czynienia z hejtem w drugą stronę. Proszę poczytać sobie jeszcze raz ile bzdurnych rzeczy napisali Ślązacy o tzw. gorolach. Wyszło szydło z wora. Jesteście równie ciemni i nietolerancyjni, widzę że nawet stosujecie pogróżki,ale pamiętajcie że Jastrzębie jest naszym wspólnym domem. I wy Ślązacy też to uszanujcie. Skończcie już z tymi głupimi odzywkami, bo macie tak samo zakute łby jak tych paru kiboli, którzy wymyślili to haselko. Ci co wypisują teraz na goroli sieją nienawiść i powinna tym zająć się prokuratura. Chyba łatwo ustalić IP i tożsamość anonimowych siewców nienawiści. Pozdrawiam

mysz29.08.2018 14:44

kiedy wreszcie władze tego klubu wygłoszą jakieś oświadczenie w tej sprawie.

do zlego29.08.2018 14:22

Synek! Autonomia to już była na Śląsku kiedy Ciebie jeszcze na świecie nie było i kiedy Twoim przodkowie w polu kopali ziemniaki.

Przejechała tu hołota i chce robić swoje porządki na nie swoim terenie!

Gosc29.08.2018 14:11

I tak pewnie będzie wstyd i strach będzie jechać do innego śląskiego miasta, no chyba że auto na parking strzeżony. Tam na stronie GKS od kibiców dla kibiców poszła fama w świat, poczytajcie sobie te obraźliwe komentarze od ludzi z innych miast. ..

Pokaż wszystkie opinie (115)