Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
28 sierpnia 2018

Miasto zajmie się stanem technicznym mostów

Miasto zajmie się stanem technicznym mostów
fot. Google Maps

W ostatnim czasie spore zainteresowanie mieszkańców wzbudza stan mostów. Niektóre z nich były w tak złym stanie technicznym, że konieczne było rozebranie ich. Inne, czekają na gruntowany remont.

Magistrat rozpisał przetarg na bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Jastrzębia. Chodzi o wyłonienie firmy, która w najbliższym czasie będzie monitorować stan techniczny mostów oraz przeprowadzać niezbędne roboty budowlane, jak na przykład: naprawa i konserwacja jezdni i chodników, wymiana nawierzchni z asfaltu, wymiana i malowanie balustrad, wymiana lub wykonanie izolacji płyty pomostowej.

Przypomnijmy, że Miasto Jastrzębie-Zdrój posiada 23 wiadukty, dodatkowo na naszym terenie znajdują się jeszcze 4 obiekty mostowe należące do Polskich Kolei Państwowych. Na chwilę obecną wszystkie z nich mają aktualne badania techniczne, datowane na 2017 rok. To istotne, ponieważ, mimo że większość z nich ma 40, 50 a nawet 90 lat, to wcześniej nie przeprowadzano gruntownych remontów.

W tym roku wyremontowane zostały obiekty mostowe przy ulicy Szotkowickiej, Traugutta i Szybowej. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące mostu przy al. Józefa Piłsudskiego. Wiadomo również, że obiekty architektoniczne przy ulicach: Szotkowickiej, Ździebły i Wyzwolenia również wymagać będą przebudowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
obserwator.29.08.2018 4:56

Wszystko pomaluje,wyremontuje,odnowi,upiększy. Pani Prezydent ma Pani nas za idiotów.Proszę się opamiętać.

Waldemar29.08.2018 2:03

W UM pracuje 3500 osób

tik tak29.08.2018 1:35

Wzruszyłem się, łzy mi ciekną po policzka, wyremontują nasz mostek. Chwała Pani Prezydent,. Wreszcie bo stoi znak, że przez ten nasz można przejechać tylko do 15 ton. Dziury w asfalcie sami sobie zalewamy betonem, bo już dawno zawieszenia byśmy potracili. Oko Saurona z UM spojrzało w naszym kierunku i Niziołki dostaną też swoją kiełbaskę wyborczą
Szkoda że na razie macie tylko świadomość tego, że jest do remontu. Pewno załapiemy się na remont na następne wybory.
Oby to ktoś inny już po wyborach rządził

seboc28.08.2018 23:55

Nie wszystko idzie Od razu zrobić ?????

gość 28.08.2018 22:14

Dlaczego nie myśleli o mostach przed wyborami i zaraz po wyborach? Czy ona ma nas za durni????

Radio Teheran28.08.2018 22:11

@do "Radio Teheran"
"Poprzedni prezydenci udawali, że niema problemu"

Obecna tez udaje, ze cos zamierza zrobic.
Obudzili sie po 20 latach bezczynnosci. Wybory ida. W UM pracuje 1600 osob, ktorys moglby zajac sie problemami miasta.

KAZ28.08.2018 17:03

Wiadukt na Piłsudskiego już niedługo się rozleci.

Pokaż wszystkie opinie (15)