Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 sierpnia 2018

Potrącił 84-letnią staruszkę i uciekł

Potrącił 84-letnią staruszkę i uciekł
fot. KMP Jastrzebie

W poniedziałek na ulicy Katowickiej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez przejście. Świadek zdarzenia poinformował, że sprawca zdarzenia uciekł. 

Wczoraj około 5.45 dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Katowickiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia starszej kobiety. Mundurowych zawiadomiła przypadkowa mieszkanka Jastrzębia, która napotkała seniorkę i zawiadomiła służby ratunkowe.

- Okazało się, że sprawca nie udzielił pomocy staruszce i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranna 84-latka trafiła do szpitala, doznała złamania miednicy oraz ogólnych potłuczeń ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. O godzinie 13.30 mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Swoją ucieczkę tłumaczył tym, że się wystraszył i spieszył się do pracy. Dodał, że poruszał się oplem ulicą Katowicką, w kierunku Urzędu Miasta i w ostatniej chwili zauważył kobietę korzystającą z przejścia dla pieszych i najechał na nią. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. 28-latek był trzeźwy, jednakże najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano mu krew do badań - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.Dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Bez kar? 02.09.2018 10:36

Dotkliwe kary dla jeżdżących po pijaku, narkotykach nie zostaną wprowadzone. To elektorat PiS. Tylko wciąż obiecanki i nic poza tym. Taka jest polityka rządu. Dzień bez obiecanek, to dzień stracony.
Co się dzieje z ustawą, która pozwala bronić się przed napastnikiem w dowolny sposób. Była obiecana, ale nie jest stosowana. Dalej atakowany przez bandytę może tylko uciekać. A powinien zabić bezkarnie.

Do Zefel29.08.2018 15:11

Nie jesteś Ślązakiem. Oni podchodzą do swych starzyków z ogromnym szacunkiem. A ty jesteś głąbem and głąby. Pozdrawiam Ślązaków. Każdego kogo znam jest godny pozdrowień i ukłonów.

Prawdomowny29.08.2018 6:53

Jazda pod wpływem i nieudzielenie pomocy sa tak częstymi zjawiskami, ze aż się prosi by sady wreszcie zaczęły traktować tych bezmózgow najwyższymi wymiarami kary ale jak pokazuje rzeczywistość to czcze marzenia.

Dejw28.08.2018 18:51

Ćpuny i alkoholicy powinni być pozbawieni prawa jazdy dożywotnio!

do lekarz28.08.2018 17:29

Masz 100% racji. Moja babcia w tym wieku, będąc osobą bardzo sprawną fizycznie, złamała biodro i już nigdy nie stanęła na nogi. I to ją praktycznie po dwóch latach zabiło. A była osobą, która potrafiła przepłynąć jednorazowo 400 metrów i do tego jeździła na rowerze.

Zefel28.08.2018 17:19

Kaj ona szła kaj kiery jo z doma wypuśćioł o tyj porze staro baba a gupio .

KAZ28.08.2018 17:00

Śmiech na sali. Spieszyłem się do pracy dlatego potrącałem przypadkowych pieszych.

Pokaż wszystkie opinie (10)