Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 sierpnia 2018

Szkoła w Boryni wyremontowana. Nowoczesna i ekologiczna

Szkoła w Boryni wyremontowana. Nowoczesna i ekologiczna
fot. UM Jastrzębie

Szkoła Podstawowa nr 14 i Publiczne Przedszkole nr 10 w sołectwie Borynia doczekała się nowego, zmodernizowanego budynku. Inwestycja kosztowała ponad 13 mln zł, z czego 5,33 mln zł to pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej.

- Nie mogę doczekać się rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Boryni będą z pewnością zachwyceni. Ostatnie szlify i jesteśmy gotowi do pierwszego dzwonka. Szkoła jest nowoczesna, ekologiczna, piękna! To namacalny przykład tego, jak w Jastrzębiu budujemy nowe, przyjazne przestrzenie - mówi prezydent Anna Hetman.

Po przebudowie Zespół Szkół nr 8 jest nie do poznania. Zmieni się praktycznie wszystko. Nie chodzi tylko o przebudowę i termomodernizację budynku. Jego bryła została nadbudowana tak, aby powstała przy niej nowa siedziba Publicznego Przedszkola nr 10. Wymienione zostały wszystkie instalacje, począwszy od wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, c.o., a skończywszy na założeniu instalacji fotowoltaicznej, która obniży koszty utrzymania placówki . Wymieniona została również cała stolarka okienna i drzwiowa. Budynek został wyposażony w nowe meble i sprzęty. Nie zabraknie placu zabaw dla przedszkolaków, drogi pożarowej, placu postojowego, drogi i chodnika.

Od 2015 roku w Jastrzębiu-Zdroju kompleksowo zmodernizowane zostały Szkoła Podstawowa nr 4 (koszt 2 575 975 zł) oraz stary budynek Zespołu Szkół nr 12 (koszt 786 724 zł). Odnowionymi placówkami cieszą się także podopieczni Przedszkola Publicznego nr 14 (koszt 1 233 148 zł), Przedszkola Publicznego nr 17 (koszt 962 576 zł), Przedszkola Publicznego nr 19 (koszt 521 088 zł). Dobiega końca gruntowny remont budynku przy ul. Szkolnej 5, gdzie docelowo zlokalizowany ma zostać Zespół Szkół Specjalnych nr 10. Miasto ma w planach kolejne duże remonty: SP 17, SP 18, SP 1, ZS nr 5 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto poszukuje dyrektorów Miasto poszukuje dyrektorów

Trwa budowa sali koncertowej Trwa budowa sali koncertowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
obserwator.02.09.2018 6:52

Gdzie to miasto się rozwija?

Gość31.08.2018 20:46

Remont ruszył jak miejscowy radny z pis dostał wakat po wisielcu. Borynioki PAH nie lubili na początku a teraz po remoncie szkoły, remoncie kilku odcinków asfaltu i wykonania oświetlenia na ul. Zamkowej czcza ja jak poprzedniego proboszcza co na widłach prawie wynieśli a po tajemnie jeżdżą do niego na msze. Jedne i te same gęby się widuje w Jankowicach. Niedoszły kościelny zawsze najbardziej dumny łazi na ofiarę.

max31.08.2018 15:23

Jaka zasługa Hetmanki...ludzie ona po objęciu stanowiska nie zgadzała się na remont a wręcz była za likwidacja tej placówki...plany remontowe powstały za kadencji Janeckiego a dokończenie remontu to zasługa pani dyrektor placówki!!! jak ta kobieta ma teraz śmiałość pokazywać się w błysku fleszy? wstyd pani prezydent...żegnamy bez żalu!!!

wolfar30.08.2018 16:01

.....boiska brakuje..... kompleks coś na miarę tego w Roju

a30.08.2018 7:25

Brawo Pani Prezydent!! Miasto się rozwija!

W.29.08.2018 22:29

Hahaha! A niby za co te podziękowania dla dyrektorki? Jaki miała w tym udział? Wyremontowali szkołę wg planu i żadna jej w tym zasługa. Ale szkoła wygląda pięknie.

tragedia29.08.2018 21:29

Jasne, pani dyrektor wielce się przyczyniła, komentują, że prezydent nic nie zrobiła. A kto zdecydował, żeby szkołę zmodernizować? Wiele innych czekało przecież też. Na prezydent wieszają wszystko co złe, a to ona zaczęła tyle robić. Budżet szkoły, to też pieniądze z budżetu miasta. Dyrektor tylko je wydaje, więc rozsądnie z tymi pochwałami.

Pokaż wszystkie opinie (14)