Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
29 sierpnia 2018

JKH GKS ma nowego zawodnika

JKH GKS ma nowego zawodnika
fot. sport.aktuality.sk

JKH GKS Jastrzębie ma nowego napastnika. Do ekipy z Jastoru dołączył doświadczony słowacki środkowy, Peter Fabuš, który ostatnio występował w rumuńskim SC Csíkszereda. 

Peter Fabuš urodzi się 15 lipca 1979 roku w słowackiej Iławie. Jest wychowankiem MKH Dubnica. Występował w najwyższych klasach rozgrywkowych Słowacji, Czech, Szwecji, Białorusi, Kazachstanu, czy jak choćby ostatnio Rumunii. Fabuš to również 25-krotny reprezentant Słowacji.

Środkowy ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza Słowacji (z Duklą Trenczyn w 2004 roku oraz HC Koszyce w 2011 roku). Za pierwszym razem, gdy sięgał po mistrzostwo w swojej ojczyźnie był najlepszym strzelcem rundy Play-Off (8 trafień), a za drugim razem był najlepszym asystentem (9 asyst w ekipie Koszyc podczas Play-Off). Ponadto był dwukrotnie wybierany do drużyny All-Stars słowackiej ekstraligi.

To nie wszystkie sportowe osiągnięcia Petera Fabuša. W 2013 roku zdobył mistrzostwo Białorusi z Niomanem Grodno, a w latach 2014-2015 dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Kazachstanu z ekipą Irtyszu Pawłodar. Ostatnim przystankiem w bogatym CV słowackiego napastnika był rumuński SC Csíkszereda.

W swoim ostatnim klubie Peter Fabuš spędził sezon, gdzie rozegrał aż 75 spotkań. W węgiersko-austriacko-rumuńskiej Erste Lidze rozegrał 44 mecze, w których 22 razy pokonał bramkarza rywali, a 17-krotnie popisał się kluczowym podaniem. 31 razy wystąpił w Lidze Narodowej Rumunii, gdzie zdobył aż 48 punktów zaliczanych do klasyfikacji kanadyjskiej za 23 gole i 25 asyst!

Napastnik jest dobrze znany swojemu rodakowi, Robertowi Kalaberowi. - Petera znam jeszcze z czasu, gdy pracowałem w słowackiej ekstralidze. W 2012 roku, gdy z Duklą Trenczyn zdobyliśmy brązowy medal, Peter Fabuš był jednym z kluczowych zawodników. Potrafi zagrać zarówno na środku, jak i na skrzydle. Umie dobrze się ustawić, wygrać bulik, czy zagrać ciałem. Jestem pewny, że taki zawodnik przyda się bardzo w naszym zespole - komplementował Fabuša słowacki szkoleniowiec JKH GKS.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość29.08.2018 14:04

Uuuu... ładnie, ładnie