Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
30 sierpnia 2018

Ulga na przejazdy komunikacją miejską o rok dłużej

Ulga na przejazdy komunikacją miejską o rok dłużej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Z ulgi na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na terenie Jastrzębia korzystają uczniowie, którzy nie przekroczyli 20. roku życia oraz studenci. MZK postanowiło wydłużyć tą ulgę o 1 rok dla uczniów technikum.

Od 1 września taniej mogą jeździć osoby uczące się do 21 roku życia. Zmiana wynika z sytuacji pasażerów, którzy na przykład trafili do technikum po szkole zawodowej.

- Ich edukacja trwa dłużej i będąc uczniami nie mogli korzystać z ulgi w ostatnim roku edukacji. Sytuacja studentów nie ulega zmianie. Korzystają z ulgi do czasu opuszczenia uczelni.  Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku posiadaczy Karty Jastrzębianina. Studenci korzystają z bezpłatnych przejazdów na terenie Jastrzębia-Zdroju do 25 roku życia, a studenci medycyny rok dłużej - wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Poza tym MZK zaleca, aby uczniowie sprawdzili czy bezpłatne przejazdy, które im przysługują do końca września są aktywne na karcie. Obowiązuje to wszystkich posiadaczy Karty Jastrzębianina. Aby nadal korzystać z bezpłatnych przejazdów należy udać się z ważną (podbitą na kolejny rok) legitymacją szkolną do Biura Obsługi MZK przy ul. Przemysłowej w Jastrzębiu-Zdroju (czynne w godz. 7.30-14.30, w piątki do16.30).

 - W przypadku uczniów spoza Jastrzębia nie jest to konieczne o ile nie przekroczyli 18 roku życia. Starsi, łączenie ze studentami, zobowiązani są potwierdzić ważność ulgi. W przeciwnym razie próba zakupu (doładowania) e-biletu okresowego w jednym z wyznaczonych punktów może zakończyć się niepowodzeniem. W przypadku braku aktualizacji zniżki e-bilet będzie zablokowany. Sprawdzenie "aktywności" zniżki jest możliwe po zalogowaniu się do systemu e-bilet na stronie internetowej MZK. Funkcja ta dostępna jest dla wszystkich pasażerów posiadających kartę imienną - mówi Rafał Jabłoński.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz plan jazdy autobusów w święta Zobacz plan jazdy autobusów w święta

MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Benedykt30.08.2018 18:15

Nie da ci ojciec, nie da ci żadna niańka tego co obiecuje "hetmanka"

POsraniec30.08.2018 17:58

Nikt ale to nikt nie da ci tyle ile obieca hrabina z PO !!!!!

ola30.08.2018 12:21

Bardzo dobrze ważne, że dzieciaki mają możliwość jeździć za darmo. Wszytskie te działania służą miastu.

Gość30.08.2018 11:43

Zły: twój wpis to typowy objaw wyparcia, masz mocno zniekształconą rzeczywistość. Przecież wiadomo, kto wygra w Jastrzębiu - Pani Hetman. Władza pis w mieście się kończy, ludzie przejrzeli na oczy czas na powrót do normalności.

Lewak30.08.2018 11:38

zły jak PiS

Andrzej30.08.2018 11:25

D0 zły .głosowałem na nich do sejmu,ale w radzie miasta to totalna porażka

Leszek30.08.2018 10:09

Kiedy darmowe bilety dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia.

Pokaż wszystkie opinie (9)