Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
31 sierpnia 2018

Chciał przejechać policjanta. Trafił do więzienia

Chciał przejechać policjanta. Trafił do więzienia
fot. KMP Jastrzębie

We wtorek w nocy około godziny 2.30 policjanci z jastrzębskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego mazdą. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierowca osobówki jest poszukiwany. Kiedy stróż prawa podszedł do kierującego i wydał polecenie, aby opuścił samochód, mężczyzna podjął próbę uruchomienia silnika.

-  Kontrolujący policjant przez otwartą szybę usiłował uniemożliwić poszukiwanemu uruchomienie pojazdu, jednak kierujący zdołał ruszyć i zaczął uciekać. Stróże prawa niezwłocznie podjęli pościg, który przeniósł się na teren powiatu wodzisławskiego i Republiki Czeskiej. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Tranovice. 29-latek nadal próbował pieszo uciekać, ale został obezwładniony i zatrzymany przez jastrzębskich policjantów, którzy przekazali go kolegom z czeskiej policji. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim broń gazową oraz środki odurzające, które zostały zabezpieczone przez czeskich mundurowych. Policjant, który w Jastrzębiu próbował uniemożliwić mężczyźnie uruchomienie silnika, doznał urazu ręki i trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuścił szpital - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębianin został „rozliczony” przez mundurowych z Czech. W środę 29-latek trafił w ręce kryminalnych z jastrzębskiej komendy. Okazało się, że miał on przy sobie marihuanę oraz inne środki odurzające. Poszukiwany został przewieziony do Zakładu Karnego w Cieszynie. Przedstawiono mu zarzuty czynnego oporu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do 5 lat więzienia oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość31.08.2018 14:08

Dziwne że osobnik jeszcze żyje. W Republice Czeskiej policja stosuje antybiotyki ze składem kilku gram ołowiu. Działają bardzo skutecznie.

abc31.08.2018 13:11

Nie mogl trafic do wiezienia bez wyroku skazujacego.
Jedyne gdzie mogl trafic, to do aresztu sledczego.