Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 sierpnia 2018

Chciał przejechać policjanta. Trafił do więzienia

Chciał przejechać policjanta. Trafił do więzienia
fot. KMP Jastrzębie

We wtorek w nocy około godziny 2.30 policjanci z jastrzębskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego mazdą. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierowca osobówki jest poszukiwany. Kiedy stróż prawa podszedł do kierującego i wydał polecenie, aby opuścił samochód, mężczyzna podjął próbę uruchomienia silnika.

-  Kontrolujący policjant przez otwartą szybę usiłował uniemożliwić poszukiwanemu uruchomienie pojazdu, jednak kierujący zdołał ruszyć i zaczął uciekać. Stróże prawa niezwłocznie podjęli pościg, który przeniósł się na teren powiatu wodzisławskiego i Republiki Czeskiej. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Tranovice. 29-latek nadal próbował pieszo uciekać, ale został obezwładniony i zatrzymany przez jastrzębskich policjantów, którzy przekazali go kolegom z czeskiej policji. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim broń gazową oraz środki odurzające, które zostały zabezpieczone przez czeskich mundurowych. Policjant, który w Jastrzębiu próbował uniemożliwić mężczyźnie uruchomienie silnika, doznał urazu ręki i trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuścił szpital - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębianin został „rozliczony” przez mundurowych z Czech. W środę 29-latek trafił w ręce kryminalnych z jastrzębskiej komendy. Okazało się, że miał on przy sobie marihuanę oraz inne środki odurzające. Poszukiwany został przewieziony do Zakładu Karnego w Cieszynie. Przedstawiono mu zarzuty czynnego oporu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do 5 lat więzienia oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość31.08.2018 14:08

Dziwne że osobnik jeszcze żyje. W Republice Czeskiej policja stosuje antybiotyki ze składem kilku gram ołowiu. Działają bardzo skutecznie.

abc31.08.2018 13:11

Nie mogl trafic do wiezienia bez wyroku skazujacego.
Jedyne gdzie mogl trafic, to do aresztu sledczego.