Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 sierpnia 2018

Groził właścicielowi wypożyczalni. Chciał ukraść odkurzacz

Groził właścicielowi wypożyczalni. Chciał ukraść odkurzacz
fot. KMP Jastrzębie

To już kolejny raz, kiedy pracownicy wypożyczalni samochodów i sprzętu technicznego wypożyczalnia24.net nie dali się okraść. Dzięki ich spostrzegawczości udało się zatrzymać kolejnego oszusta.

Była środa, 22 sierpnia, kiedy do wypożyczalni samochodów zjawił się mężczyzna chcący wypożyczyć odkurzacz do tapicerki o wartości 4 tys. zł. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że posługiwał się podrobionym dowodem osobistym.

-  Dokument, którym posługiwał się klient wydawał się nam podrobiony. Mężczyzna został przez nas odprawiony z kwitkiem, odkurzacza nie otrzymał. Odchodząc wysłał mi sms z pogróżkami i przekleństwami typu ty k… Zawiadomiliśmy Policję. Wprawdzie oszust zdołał się oddalić, ale mundurowi, dzięki naszym wskazówkom, namierzyli go i doprowadzili przed oblicze prokuratora, który postawił mu 10 zarzutów. Zatrzymany miał na koncie nie tylko to jedno oszustwo - mówi Piotr Możwiło, właściciel firmy.

To już nie pierwszy raz, kiedy dzięki spostrzegawczości pracowników udało się przekazać oszusta w ręce Policji.

- W tym roku próbowano nas naciągnąć już pięć razy. Raz chciano wyłudzić samochód na sumę 120 tys. zł. Pojazd udało się odzyskać. Złodzieje mieli też ochotę na nasze sprzęty techniczne - mówi Piotr Możwiło. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców" Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość31.08.2018 20:52

Gratulację! to chyba kolejny złodziej złapany w tej wypożyczalni?

zeby31.08.2018 9:31

KAZ czytaj ze zrozumieniem to któryś z kolei jego wybryk

(przestpstwo).Powinien byc surowo ukarany i osadzony w takim wiezieniu gdzie mógłby odpracowac swoje złodziejskie wyczyny.

KAZ31.08.2018 7:58

Ciekawa historia. 10 zarzutów.