Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 sierpnia 2018

Na co JSW wyda ok. 200 mln zł?

Na co JSW wyda ok. 200 mln zł?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kolejną inwestycją jaką zamierza zrealizować Jastrzębska Spółka Węglowa jest zakup Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Wstępnie ustalono, że pochłonie ona nieco ponad 200 mln zł.

Transakcja pomiędzy JSW a Kopexem została wstępnie wynegocjowana w połowie lipca. Teraz pozostaje ustalić cenę za jaką spółka zakupi PBSz. Mówi się o kwocie 205 mln zł. Jednak nie jest to jeszcze ostateczna kwota.

- Cena zostanie poddana zasadom ewentualnych korekt wynikających z zastosowanego mechanizmu rozliczenia i zabezpieczeń kupującego, których szczegóły zostaną określone przez strony w umowie sprzedaży akcji PBSz - napisano we wtorkowym komunikacie pomiędzy kontrahentami.

Przedmiotem działalności PBSz jest wykonawstwo specjalistycznych usług górniczych - wyrobisk pionowych (głównie szybów i szybików), poziomych i tuneli, budownictwo, działalność w zakresie architektury, inżynierii, wynajem maszyn i urządzeń bez obsługi, w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji maszyn dla górnictwa, kopalnictwa i budownictwa.  Ma to podstawowe znaczenie dla JSW, która deklaruje, że w najbliższej przyszłości wykonywane będą roboty w wyrobiskach pionowych (pogłębianie szybów) oraz w wyrobiskach kamiennych, które mają udostępniać nowe pokłady na budowanych nowych poziomach

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Byk03.09.2018 15:30

Niech ZW zrobia porządek z tymi pracownikami biurowymi co sa co rusz nowi przyjmowani. Biurokracja rozrosnięta do granic możliwości a my bakamy na te biurwy.

zeby03.09.2018 9:51

sygnalista zapraszam.Za pisanie prawdy się nie przeprasza,ale nie wiem czy Tobie te dzwonki nie zaszkodziły na rozumek i będzie Ci ciężko to zrozumieć.

sygnalista02.09.2018 18:45

do zeby: przeproś ich bo już po ciebie jedziemy.

zeby02.09.2018 8:35

Do Górnik.Takie są Twoje ideały jeden po kilku odwykach a drugi wyłudzacz odszkodowań.

rydzyk02.09.2018 0:38

kupić Piotrowi Krem...Bata na was nieroby . z jas-mosu.

Górnik01.09.2018 20:43

Do zeby. Ty ciu.u nie wzywaj imienia Pana Twego boś mu nie godzien pięt całować.

Górnik01.09.2018 19:35

Dokupić dronów. Aby panowie mieli zabawki. Gdzie są związki, że pozwalają na takie głupoty.

Pokaż wszystkie opinie (31)