Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 sierpnia 2018

Premier i Prezydent przyjadą do Jastrzębia?

Premier i Prezydent przyjadą do Jastrzębia?
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Na poniedziałek 3 września przypada 38. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Z tej okazji do naszego miasta przyjadą przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

W poniedziałek w Jastrzębiu odbędą się uroczystości związane z 38. rocznicą podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Tradycyjnie zaplanowano mszę świętą za Ojczyznę, która zostanie odprawiona w kościele Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła „na górce” (godz. 10:00). Przy kościele zostanie też posadzony „Dąb Wolności” (godz. 11:15).

Druga część uroczystości będzie miała miejsce na placu przed kopalnią „Zofiówka” - przy pomniku Porozumienia Jastrzębskiego. Nastąpi wówczas nadanie nazwy placowi - imienia Tadeusza Jedynaka, zmarłego sygnatariusza Porozumienia. Następnie w budynku szkoleniowym odbędzie się seminarium naukowe poświecone strajkującym górnikom, godz. 15:00, sala nr 33.

Działacze związkowi kopalni „Zofiówka” mają informację, że w Jastrzębiu pojawi się premier Mateusz Morawiecki. Liczą również na przybycie prezydenta RP Andrzeja Dudy, ale decyzja w tej sprawie zapadnie w ostatniej chwili.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa" Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa"

W niedzielę żałoba narodowa w całej Polsce W niedzielę żałoba narodowa w całej Polsce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (73)
ecik03.09.2018 14:27

Dzieciaki...co wy możecie powiedzieć o strajku w 1980 r czy o stanie wojennym? nawet większość waszych ojcow i matek tego nie pamięta!!! więc nie ujadajcie nadaremnie na coś czego nawet z historii jeszcze nie znacie!!!

do mieszkaniec03.09.2018 7:30

Ale mi rozwój w Jastrzebiu. Nie ma nawet basenu i gdzie pujsc z dziecmi. Marek chyba niegdzie nie byles i nie wiesz ze Jastrzebie wcale nie jest takie piekne. Jest zle zażadzane przez owczesna Pania prezydent. Dlatego jak sie nic nie zmieni i nie wybiora Kaszy ja sie przenosze do Zor.

mieszkaniec03.09.2018 6:49

Mareek - przenieś się do Żor, a nam daj żyć i rozwijać sie w naszym kochanym, pieknym mieście.

SOLIDARNOŚĆ 03.09.2018 6:47

Romku oddaj pieniądze za mandaty.

do Marek03.09.2018 5:26

W Żorach mają co podziwiać. Tam powstało tyle miejsc pracy i Miasto się rozwija. U nas co i kogo maja podziwiać - seniorkę prezydenta, z-ców, klub seniorski jej koalicji, portal czy tego obciachowego bosa? Czy ona zaprosiła opozycję gdy był Biedroń, Komor, Błońska, Wałęsa lub inne leśne dziadki?

Marek02.09.2018 21:52

Będą tez w Żorach, choć tam nikt nie strajkował 80 roku. Im tylko chodzi o głosy, jeśli ktoś myśli inaczej jest ciężkim naiwniakiem. Jak to pięknie nawrócony Kurski powiedział. Ciemny lud wszystko kupi

Slazak02.09.2018 21:06

Egon moze zapros tuska i bienkowska plus dodaj hetman na biesiade znowu. To sa Twoi ludzie. W tasmach prawdy pani bienkowska powiedziala co mysli o gornictwie. Musisz byc bardzo naiwny ze im wierzysz i chyba jestes czarna owca na kopalni.

Pokaż wszystkie opinie (73)