Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 września 2018

Wielka bitwa w Parku Zdrojowym

Wielka bitwa w Parku Zdrojowym
fot. kb /jastrzebieonline

To była prawdziwa bitwa w Parku Zdrojowym. Walczono nie na pięści a na miecze ku radości zgromadzonego tłumu. To była niesamowita podróż w krainę historii. 

Ta impreza z pewnością wielu pozostanie w pamięci. Rycerze, a właściwie ich poprzednicy - wojowie z czasów Mieszka I opanowali Park Zdrojowy.  Wszystko to za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w ten sposób pożegnała wakacje. W piątek okolice tężni tętniły życiem. Młodzi jastrzębianie chętnie oglądali spektakl teatralny z graną na żywo muzyką.

Tuż obok rozłożyła się drużyna wojów z czasu Mieszka I, a więc X wieku. Widzowie mogli zobaczyć inscenizację walk, potyczki i indywidualnych pojedynków, rozgrywanych w tak zwanym kręgu zdrady czy honoru. Były również kramy: kowala, zielarki, tkaczy. Zarówno dorośli jak i najmłodsi uczestnicy imprezy z ciekawością przyglądali się tym przybyszom z odległej przeszłości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym Czytali "Przedwiośnie" w Parku Zdrojowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
do "gość"05.09.2018 11:41

A ty znów się odzywasz PiS-owski mataczu? Myślisz, ze twoje paszkwile pozostaną niezauważone?
Nie miej tej nadziei.

gość 05.09.2018 10:35

Jakie tłumy? Liczycie jak kodowcy w stolicy. Proszę pisać prawdę bez ubarwień.