Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
4 września 2018

Oszust trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia

Oszust trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Posługiwał się dokumentami innego mężczyzny, chcąc dokonać oszustwa na jego konto. Zamiar przestępczy nie powiódł się i trafił on w ręce mundurowych, a następnie do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że 22 sierpnia br. mężczyzna, posługując się dokumentami innej osoby, chciał wynająć odkurzacz piorący w jednej z jastrzębskich firm. Wątpliwości pracownika wypożyczalni w Jastrzębiu, co do autentyczności dokumentów, okazały się słuszne. Czujny jastrzębianin zawiadomił o wszystkim mundurowych.

- W wyniku podjętych czynności kryminalni z Jastrzębia, 28 sierpnia zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania na terenie Sosnowca. Okazało się, że 39-latek wyłudzał podobny sprzęt w wypożyczalniach w Częstochowie, Mysłowicach, Gliwicach, Radlinie, powiecie kłobuckim. Wyłudzone odkurzacze oszust sprzedawał następnie w lombardach. Część sprzętu została już odzyskana - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 39-latka. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek przy przejściu dla pieszych Wypadek przy przejściu dla pieszych

Jastrzębianin oszukany przez Internet na 2 tys. zł Jastrzębianin oszukany przez Internet na 2 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mokry Marian 04.09.2018 22:04

Każdy praktycznie więzien powinien sam siebie utrzymać w zakłądzie karnym a nie że ja będę płącił im z moich podatków aby takiego utrzymać. Dniówka z nocką 50 zł i musi to odpracować. Każdy dzień, każdą godzinę. Za taką reformą bym był !! Więzienie potrzebuje reformy, Zbierać śieci, podlewać drzewka w lato, kopać groby , pracować na złomie, sprzątać ulice , wycinka drzewa itp/ itd . Są zawody które nie potrzebują praktycznie żadnych kwalifikacji. PIS licze na ZMIANY !! Nie dotyczy to osób np chorych.

Praworządność04.09.2018 12:47

Jakie grozi? Powinien mieć niewyjęte 8 lat pudła w jakimś obozie pracy.

Gość04.09.2018 7:42

heheh Grozi mu:)