Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 września 2018

Oszust trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia

Oszust trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Posługiwał się dokumentami innego mężczyzny, chcąc dokonać oszustwa na jego konto. Zamiar przestępczy nie powiódł się i trafił on w ręce mundurowych, a następnie do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że 22 sierpnia br. mężczyzna, posługując się dokumentami innej osoby, chciał wynająć odkurzacz piorący w jednej z jastrzębskich firm. Wątpliwości pracownika wypożyczalni w Jastrzębiu, co do autentyczności dokumentów, okazały się słuszne. Czujny jastrzębianin zawiadomił o wszystkim mundurowych.

- W wyniku podjętych czynności kryminalni z Jastrzębia, 28 sierpnia zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania na terenie Sosnowca. Okazało się, że 39-latek wyłudzał podobny sprzęt w wypożyczalniach w Częstochowie, Mysłowicach, Gliwicach, Radlinie, powiecie kłobuckim. Wyłudzone odkurzacze oszust sprzedawał następnie w lombardach. Część sprzętu została już odzyskana - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 39-latka. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zasnął za kierownicą Zasnął za kierownicą

Przyszedł po rzeczy, wyszedł ze złamanym nosem Przyszedł po rzeczy, wyszedł ze złamanym nosem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mokry Marian 04.09.2018 22:04

Każdy praktycznie więzien powinien sam siebie utrzymać w zakłądzie karnym a nie że ja będę płącił im z moich podatków aby takiego utrzymać. Dniówka z nocką 50 zł i musi to odpracować. Każdy dzień, każdą godzinę. Za taką reformą bym był !! Więzienie potrzebuje reformy, Zbierać śieci, podlewać drzewka w lato, kopać groby , pracować na złomie, sprzątać ulice , wycinka drzewa itp/ itd . Są zawody które nie potrzebują praktycznie żadnych kwalifikacji. PIS licze na ZMIANY !! Nie dotyczy to osób np chorych.

Praworządność04.09.2018 12:47

Jakie grozi? Powinien mieć niewyjęte 8 lat pudła w jakimś obozie pracy.

Gość04.09.2018 7:42

heheh Grozi mu:)