Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
4 września 2018

Związkowcy apelują do premiera w sprawie węgla i kopalni

Związkowcy apelują do premiera w sprawie węgla i kopalni
fot. pixabay

Podczas obchodów 38. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego związkowcy z „Solidarności” zwrócili się do premiera z apelem w sprawie kopalni „Krupiński” i Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Dominik Kolorz, szef Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, nie krył niepokoju w związku z realizacją przez rząd Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który ma polegać na ograniczeniu zanieczyszczania powietrza dwutlenkiem węgla, powstałego w wyniku spalaniu węgla w piecu.

- To dobrze, że głównym elementem tego programu będzie termodernizacja. Ale nie można zapominać o węglu. Węgiel też może być czysty. Węgiel też nie musi truć. Proszę o skorygowanie programu tak, aby nie eliminować go z użytku. Myślę, że jest to możliwe i realne - mówił przewodniczący.

Dominik Kolorz wspomniał również o „dobrach narodowych”, jakimi są kopalnie.

- Niestety, niedawno doszło tutaj do zamknięcia kopalni „Krupiński”. Nie jest ona jeszcze pogrzebana. Apeluję do ministra energii,  jak i do pana premiera, aby nie dać jej całkowicie umrzeć. Ta kopalnia, w której znajduje się kilkadziesiąt milionów ton tego surowca, jest do odratowania - apelował związkowiec.

Podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki nie odniósł się do tego apelu.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Rywali Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów poznamy jesienią Rywali Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów poznamy jesienią

Można odbierać pieniądze za węgiel Można odbierać pieniądze za węgiel

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
kopalnia06.09.2018 13:00

do radio teheran, każdy wie, że w górnictwie jest hossa. każdy wie , że gdyby bylo PO to górnictwa nie ma i jak w taśmach prawdy jest kamieni kupa. ty natomiast radio teheran jako przedstawiciel opozyjcji na tym forum próbujesz jak się da pokazać PO w jak najlepszym świetle..powiem ,Ci radio teheran , że jest już za późno, że PO jest skompromitowana i , że możesz się starać ale z opozycji cała Polska się śmieje. PiS ma większość bo tak chcieli Polacy, a ty Teheran możesz się starać i tu pisąc ale i tak nikt tego nie potraktuje poważnie. tak samo jak niepoważny jest twój nick name. bye bye Radio Teheran..bye bye opozycjo

Radio Teheran05.09.2018 14:56

@Gornik
"dzieki PiS sie rozwija"

Zamykanie kopaln i wyeliminowanie tysiecy pracownikow z gornictwa nazywasz rozwojem?

Gornik04.09.2018 18:40

Wiele tu nieprzychylnych opini o gornictwie.pewnie pisanych przez jedna a ta sama osobe. Prawda jest taka ze jak ktos sie nie nadaje do gornictwa a zazdrosci plac to jedyne co bedzie robil to palal nienawiscia na portalu. Bo co wiecej moze?Taka prawda. Gornictwo jest skarbem Slaska , a dzieki PiS sie rozwija. Wiem ze moze to bolec nieudacznikow i nierobow.

Do GW04.09.2018 18:34

A ty GW czyli "G...Wiedzacy" pewnie bys dnia na kopalni nie wytrzymal i w portki narobil. Jedyne co umiesz to sie osmieszac na portalu i obrazac gornictwo majac zerowa wiedze bo jakbys byl taki madry to bys ksiazke na uniwerku napisal a nie niczym szczur z ukrycia na portalu atakowal.

GW04.09.2018 17:24

Kopalnie "dobrem narodowym". Żart roku :-)
Węgiel to przeżytek. W XXI wieku nikomu nie potrzebny surowiec, łatwo zastępowalny nowoczesnymi technologiami.
Gdyby nie hordy ryli fedrujących w tych śmierdzących kopalniach już dawno by z węgla zrezygnowano.

do Gość04.09.2018 16:04

Ksiądz nie będąc w sutannie, to to samo jakbym ja przed imprezą ściągnął obrączkę ślubną kościelną.

Radio Teheran04.09.2018 14:06

"na ograniczeniu zanieczyszczania powietrza dwutlenkiem węgla"

Dwutlenek wegla nie jest zanieczyszczeniem.
Jest wydalany przez kazdy zywy organizm podczas oddychania, przez wulkany, pozary lasow. Jest skladnikiem powietrza.

Pokaż wszystkie opinie (21)