Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
6 września 2018

"Bezpieczne przejście" - Uważajcie na przejściach dla pieszych!

"Bezpieczne przejście" - Uważajcie na przejściach dla pieszych!
fot. Dla Jastrzębia

Przejście dla pieszych wydaje się bezpieczną trasa, którą można pokonać jezdnię. Jednak, paradoksalnie, to w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych.

Stowarzyszenie „Dla Jastrzębia” postanowiło zwrócić uwagę mieszkańców na sposób, w jaki korzystają z popularnej zebry, czyli przejścia dla pieszych. Często to właśnie w tych miejscach dochodzi do dramatycznych wypadków.

- W środę, Stowarzyszenie „Dla Jastrzębia” podjęło akcję, która miała przypomnieć jastrzębianom, jak zachować się na przejściu dla pieszych. Wspólnie z mieszkańcami, którzy przyłączyli się do naszych działań, malowaliśmy przed przejściami dla pieszych napisy: „spójrz w prawo”, „spójrz w lewo”. Ma to zapobiec gwałtownemu wtargnięciu pieszych na jezdnię i narażeniu ich na wypadki drogowe. Swój apel szczególnie kierujemy do młodzieży, która często zapatrzona w telefony komórkowe wchodzi na ulicę nie sprawdzając czy jest to dla nich bezpieczne - mówił wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Dla Jastrzębia” Jarosław Potępa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gosc08.09.2018 22:28

Szkoda ze ci co. Krytykują nie wymyśla nic mądrego.

Ja Jarek07.09.2018 19:17

Pani Jolu. W koszulce byłem ja i moi byli uczniowie. To już osoby dorosłe, mają prawo chodzić w czy chcą. Ps.uczniowie za koszulki sami płacą więc to ich własność. Ps. Skoro już został wywołany temat WOŚP, zapraszam do prac "Sztabu" , Pani Jolu chętnie odstąpię funkcje "Szefa" . WOŚP dla zaangażowanych to nie dzień finału. My pracujemy od października do lutego / rozliczenie sztabu/ ZAPRASZAM do współpracy

do Jola06.09.2018 23:39

No i co z tego? To jakieś przestępstwo? Niemoralny czyn? Głupi zarzut. Potępa przynajmniej coś robi dla miasta a ty tylko siedzisz przed komputerem i komentujesz...

Jola06.09.2018 22:42

A czy to prawda że pan Potępa zabrał ze sobą do sztabu WOŚP osoby, które ubrał w koszulki szkoły którą reprezentował ?

zły06.09.2018 19:48

Przejścia dla pieszych to totalna bzdura. Ludzie przy nich i na nich zachowują się jak przysłowiowe święte krowy.
Do tego dochodzą coraz durniejsze przepisy o przepuszczaniu pieszych (gdy się ZBLIŻAJĄ do pasów)...
Może jeszcze wprowadzimy strefę zamieszkania na teren całego miasta??!! Będzie można jeździć do 20km/h, lewackie pajace będą zadowolone.
A ta "akcja"? Nie wiem czy się śmiać, czy płakać...

KAZ06.09.2018 16:00

Ta akcja skierowana jest do pieszych a nie kierowców. Piesi łażą jak święte krowy. Nie zatrzymują się i nie upewniają się czy nadjeżdża pojazd. Wlazł i już. Potem płacz i zgrzytanie zębów. Wielu kierowców zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Za co im bardzo dziękuję.

Sąsiadmłody06.09.2018 14:35

Panie Lepczyński powodzenia w wyborach. Takich ludzi jak Pan trzeba temu miastu. Szacunek

Pokaż wszystkie opinie (16)