Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
7 września 2018

JSW: Każdy będzie miał pracę

JSW: Każdy będzie miał pracę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że żaden z pracowników zlikwidowanej koksowni „Dębieńsko” nie straci pracy. Pracownicy otrzymali pisemne zapewnienie, że nie znajda się na lodzie. 

Każdy pracownik Koksowni „Dębieńsko” otrzymał pisemne zapewnienie zatrudnienia w JSW Koks na dotychczasowym stanowisku i z dotychczasową płacą w jednej z pozostałych koksowni spółki: Radlin w Radlinie, Jadwiga w Zabrzu i Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy mogli także zadeklarować chęć pozostania w dotychczasowym miejscu pracy, gdzie nadal będą prowadzone prace porządkowe oraz związane z sortowaniem koksu. 

- Przejście z Koksowni Dębieńsko do kopalń należących do JSW odbywa się na zasadzie dobrowolności, a więc umowa o pracę nie jest wypowiadana. Odbywa się to na zasadach całkowitej dobrowolności i jest decyzją własną pracownika. W tej sytuacji nikt nie otrzymał i nie otrzyma wypowiedzenia. Każdy pracownik może pozostać w JSW Koks na dotychczasowych warunkach i z dotychczasowymi gwarancjami - zapewnia Jastrzębska Spółka Węglowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Marcel11.09.2018 14:00

Pozwalniać te biury co pracują w biurze. Ta administracja to juz pęka w szwach.

Zenek09.09.2018 6:41

Oddajcie ludziom uczciwie zarobione pieniądze, anie dziwicie się . Że pis wziol miliony, okradliscie emerytów.

P09.09.2018 0:57

A co to z innych kopalń na KWK Pniówek na soboty

Dawid07.09.2018 21:29

A kogo to interesuje, że masz pracę zapewnioną bez dojazdu ? Jak prywatyzowali TPSA ludzie dowiadywali się z dnia na dzień, że pracują od pierwszego 100 km dalej.

M.07.09.2018 21:09

Kogo interesuje że nie macie ochoty dojeżdżać do pracy ? Nie podoba się idź gdzie indziej pracować. Ludzie dojeżdżają parędziesiąt km i żyją.
Naprawdę widziałem sporo pracowników z byłych kopalni i tak mało zaradnych i mających wieczne wymagania to ze świecą szukać.

Hmmm07.09.2018 16:17

Przyganiał kocioł garnkowi---spójrz na swoją pisownie radiowiec :)

jas-mos07.09.2018 15:27

Pytanie do B.Z. Ile kasy zostało z funduszu stabilizacyjnego po upadku TFI ALTUS.

Pokaż wszystkie opinie (14)