Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
7 września 2018

Uwaga! Pieniądze są blokowane po trzech latach

Uwaga! Pieniądze są blokowane po trzech latach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dla każdego, kto posiada e-bilet na komunikację  miejska typu „elektroniczna portmonetka” to ważna informacja. Środki znajdujące się na koncie mogą być zablokowane. 

Środki gromadzone na e-bilecie typu „elektroniczna portmonetka” dostępne są przez 36 miesięcy od ostatniego użycia karty. Po tym okresie są blokowane, a ich uruchomienie (przywrócenie) następuje - podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych na kartę - po wpłacie nawet niewielkiej kwoty.

- W 2018 roku minęły trzy lata od wejścia w życie Elektronicznego Systemu Obsługi Pasażerów, więc osoby niekorzystające z „elektronicznej portmonetki” od trzech lat mogą być blokadą zaskoczone. Przypominamy więc i prosimy o sprawdzenie dostępności zgromadzonych środków - mówi rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego Rafał Jabłoński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
yes09.09.2018 19:19

Powiedzcie mii lepiej czy jest jeszcze jakiś kiosk, w którym można załadować e-bilet???????????? Na Trójce pani mi powiedziała, ze zrezygnowali z tego, tak jak większość kiosków i żeby dzwonić do MZK w tej sprawie.
Przecież to kpina.

...09.09.2018 16:16

lamaniem prawa przez MZK jest przezdewszystkim fakt pobierania wiekszej naleznosci niz wynika to wg. cennika. Tzn. Jesli jade z pkt. A-B (wg. cennika kosztuje to np 3 zl), to MZK i tak pobiera mi z biletu kase za cala trase. Mimo ze przy wysiadaniu zwraca mi roznice, to i tak jest to niezgodne z prawem. Jesli wg. cennika ulsyga kosztuje 3.zl to przedsiebiorca nie ma pobrac odemnie ani 1 gr wiecej.

Gość zołza z zofiówki 09.09.2018 0:38

Dla mnie to już kradzież ,co na to Urząd Skarbowy?
Zapomniałam ,że Hetman jest prezesem w MZK !

Gość08.09.2018 16:36

Za ten b----l odpowiada dyrektor biura MZK Benedykt L. z Żor razem z Dolores.

EWA08.09.2018 8:50

Fajnie by było sprawdzić stan e biletu tylko jest to coraz większy problem jak zarówno naładować e bilet graniczy z cudem dla mnie to jest porażka ????Pozdrawiam

Gość07.09.2018 13:02

Ciekawa alternatywa dla tych co nie wiedzą o tym. Jak legalnie przywłaszczyć lewe pieniądze.

Radio Teheran07.09.2018 9:31

"dostępne są przez 36 miesięcy od ostatniego użycia karty"

Na swiecie regulaminy wymysla sie, by zycie ulatwic, w Bolandzie, by utrudnic.
Nie wiadomo po co, ale wymyslono taka glupote i wdrozono.

Pokaż wszystkie opinie (8)