Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
10 września 2018

Konwencja PiS: "Polska potrzebuje kolejnych kadencji PiS"

  • Konwencja PiS: "Polska potrzebuje kolejnych kadencji PiS"
  • Konwencja PiS: "Polska potrzebuje kolejnych kadencji PiS"
  • Konwencja PiS: "Polska potrzebuje kolejnych kadencji PiS"
  • Konwencja PiS: "Polska potrzebuje kolejnych kadencji PiS"
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W sobotę odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwość Jastrzębie-Zdrój. Podczas niej kandydat na prezydenta Łukasz Kasza przedstawił swój program wyborczy.

Łukasz Kasza, kandydat PiS na prezydenta miasta przedstawił, najważniejsze punkty programu wyborczego, które mają zapewnić rozwój miasta. Mocno podkreślał, że Jastrzębie potrzebuje alternatywy dla przemysłu górniczego. Mówił, że należy przywrócić połączenie kolejowe, bez którego nie wyobraża sobie dalszego funkcjonowania miasta. Stawia na budowę drugiej obwodnicy miasta - ul. Wyzwolenia. Opowiada się za budową Centrum Nauki Innowacji i Biznesu, w którym przewidziano współpracę samorządu, uczelni technicznych i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wskazał na problemy z którymi borykają się mieszkańcy. Są to: brak miejsc parkingowych i smog. Kandydat poruszył również kwestię budowy aquaparku. Zapewnił, że podejmie starania w kierunku powstania takiego obiektu.  

- Naszym celem jest jastrzębska przestrzeń do życia. Rozumiana jako bezpieczne, zadbane i wygodne Jastrzębie. Jest wiele takich przedsięwzięć, które należy jeszcze wdrożyć. Weźmy na przykład nieremontowane od lat targowisko. Owszem, wiem, że jest to problem prawny. Jako adwokat mówię państwu, przekonuję - nie ma problemów prawnych nie do rozwiązania. Jeśli ma się głowę na karku, chętne ręce do pracy, ludzi do współpracy, to z każdym tego typu problemem można sobie poradzić i wyjść zwycięsko - mówił m.in. Łukasz Kasza.

Inne poruszane przez kandydata problemy to: kwestia seniorów, miejsc w żłobkach, sygnalizacji świetlnej na drogach (smart city), mieszkalnictwo i budownictwo, edukacja odpowiadająca potrzebom rynku pracy.

Obecna na konwencji poseł Izabela Kloc i Pełnomocnik PiS Okręgu Rybnickiego mówiła:

- Musimy wygrać te wybory dla Jastrzębia, dla naszego regionu, ale przede wszystkim musimy je wygrać dla Polski. Dlatego, że Polska potrzebuje kolejnych kadencji Prawa i Sprawiedliwość, by zmieniać ten kraj - apelowała poseł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Żelazny Szlak Rowerowy stał się wysypiskiem śmieci Żelazny Szlak Rowerowy stał się wysypiskiem śmieci

Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko  Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (89)
rej17.09.2018 8:48

Nie nie potrzebujemy PISU aby Jastrzebie i POLSKA sie rozwijala.Wrecz przeciwnie!!!!!!!

BABCIA EWA16.09.2018 19:46

POLSKA POTRZEBUJE PRZESTRZEGANIA KONSTYTUCJI I POZBYCIA SIĘ TYCH CO JA SZKLUJĄ

soma16.09.2018 19:38

Jak oni chcą wygrać? Czy tu też zatrudnią pełnomocników?

pionek16.09.2018 15:23

czyżby jas i (gem) net ? to już dawno zauważyłem :)

Internauta16.09.2018 9:15

Portal o który chodzi ( tu został wykropkowany) to nie ten na którym teraz piszemy, tylko jeden z pierwszych w Jastrzębiu.

Internauta15.09.2018 20:20

Drodzy komentatorzy. Nie wiem czy wiecie ale portal ***** nie publikuje wszystkich dodanych komentarzy. Te które zawierają niewygodne i prawdziwe fakty ich kolegów i koleżanek z Pis są blokowane mimo że nie zawierają treści obraźliwych. Macie coś do ukrycia ? WSTYD *****WSTYD !!!!!!!!! Wszystko to jedna wielka klika. I na takich ludzi mamy głosować ??????

Zosia15.09.2018 18:50

Ja też tak zrobię następnym razem. Jak się nie zachacze u siebie to szybko się przemelduje do koleżanki i będę startować u Was w mieście. To nic, że nie wiem co się tu dzieje byle kasa się będzie zgadzać.

Pokaż wszystkie opinie (89)