Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
Antończyk
9 września 2018, Artykuł sponsorowany

Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia

Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia
fot. Jakub Gruszka - materiał sponsorowany

Witaj Przyjacielu,

jak sądzisz: czy dziś Jastrzębie-Zdrój można nazwać miastem sukcesu? Moim zdaniem nie. Naszym władzom miejskim brakuje wizji miasta za 5-10 lat - zastanawiające jest, że podczas tej kadencji na terenie Jastrzębia nie powstała ani jedna hala produkcyjna, nie ma również wizji współpracy gospodarczej z Jastrzębską Spółką Węglową, która na terenie miasta mogłaby lokować swoje kolejne inwestycje. 

W sąsiadujących z Jastrzębiem miejscowościach: w Żorach, Rybniku, Wodzisławiu, Raciborzu a nawet w Rydułtowach czy Czyżowicach jak grzyby po deszczu powstają nowe hale produkcyjne i przedsiębiorstwa niesamowicie napędzające rozwój wymienionych miast.

Konsekwencją tego są powstające tam nowe punkty usługowe uruchamiane przez lokalnych przedsiębiorców, ośrodki rekreacyjne, każde z miast ma swój festiwal muzyczny połączony z wieloma eventami kulturalnymi. Otwierają się kolejne filie uczelni wyższych co sprawia, że mniej młodych i utalentowanych ludzi opuszcza rodzinne miasto.

Z drugiej strony Jastrzębie to miasto niezwykle kreatywnych i uzdolnionych ludzi, którzy po wyjeździe stąd realizują swoje marzenia i robią fantastyczne kariery w każdej niemal branży: obsługują wielomilionowe biznesy, tańczą zawodowo u boku najlepszych artystów w kraju, są światowej klasy modelami, modelkami, podróżują po świecie, szlifują swoje umiejętności trenerskie w czołowych hiszpańskich klubach, grają w najlepszych klubach świata. Jastrzębie to również miasto prężnie działających przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, zarabiać pieniądze a co za tym idzie - tworzyć nowe miejsca pracy.

Codziennie setki a może i tysiące naszych sąsiadów musi dojeżdżać do pracy w Republice Czeskiej. Ci ludzie mogliby spokojnie pracować w naszym mieście, gdyby tylko tutaj swoje zakłady uruchomiliby inwestorzy. 


Jastrzębie ma również świetne położenie geograficzne - mieszkamy w ostatnim dużym mieście przy autostradzie A1 a dzięki Drodze Południowej w mgnieniu oka możemy dostać się na Drogę Krajową 81 (Wiślankę).

Nasze miasto w żaden sposób nie musi ustępować w dynamice rozwoju czy też standardzie życia wymienionym wcześniej Żorom czy Rybnikowi. Żeby jednak ich dogonić potrzebna jest ciężka praca, przedsiębiorcze i przyszłościowe myślenie władz miejskich oraz zaangażowanie jastrzębian.

Z myślą o ludziach, którzy chcą rozwijać swoje małe ojczyzny Paweł Kukiz uruchomił projekt: „Samorządy z Kukizem", który daje chcącym się angażować ludziom możliwość realizacji swoich celów w lokalnej polityce.

W tym miejscu przez najbliższe 1,5 miesiąca będę przekonywał Was jak ważny jest rozwój gospodarczy miasta. Jak mawia dyrektor grupy BNI Carbon Jarosław Domin - „Przypływ podnosi wszystkie łodzie". Jeżeli nasze miasto zacznie wykorzystywać swój potencjał gospodarczy - odczujemy to również pozytywnie we własnych portfelach.

Zapraszam Was do współpracy, razem zmienimy Jastrzębie w Miasto Sukcesu!  - Jakub Gruszka

Jakub Gruszka - jeden z liderów stowarzyszenia Kukiz'15 w Jastrzębiu-Zdroju, założyciel stowarzyszenia Jastrzębie-Zdrój - Miasto Sukcesu promującego gospodarcze możliwości rozwoju miasta. Event Manager z wieloletnim doświadczeniem, przez dwa lata odpowiadał za pozyskiwanie klientów w polsko-hiszpańskiej spółce, najpierw jako przedstawiciel handlowy, następnie dzięki wynikom jako dyrektor sprzedaży. Obecnie rozpoczyna własną przygodę z biznesem w branży eventowo-muzycznej. Prywatnie mąż i ojciec trójki niesamowitych dzieciaków.


Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy receptę na nasze miasto". Wybory 2018 "Mamy receptę na nasze miasto". Wybory 2018

Jakub Gruszka kandydatem na prezydenta miasta Jakub Gruszka kandydatem na prezydenta miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Pan ModeratorPan Moderator09.09.2018 12:06

Artykuł sponsorowany. Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.