Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 września 2018, Artykuł sponsorowany

Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia

Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia
fot. Jakub Gruszka - materiał sponsorowany

Witaj Przyjacielu,

jak sądzisz: czy dziś Jastrzębie-Zdrój można nazwać miastem sukcesu? Moim zdaniem nie. Naszym władzom miejskim brakuje wizji miasta za 5-10 lat - zastanawiające jest, że podczas tej kadencji na terenie Jastrzębia nie powstała ani jedna hala produkcyjna, nie ma również wizji współpracy gospodarczej z Jastrzębską Spółką Węglową, która na terenie miasta mogłaby lokować swoje kolejne inwestycje. 

W sąsiadujących z Jastrzębiem miejscowościach: w Żorach, Rybniku, Wodzisławiu, Raciborzu a nawet w Rydułtowach czy Czyżowicach jak grzyby po deszczu powstają nowe hale produkcyjne i przedsiębiorstwa niesamowicie napędzające rozwój wymienionych miast.

Konsekwencją tego są powstające tam nowe punkty usługowe uruchamiane przez lokalnych przedsiębiorców, ośrodki rekreacyjne, każde z miast ma swój festiwal muzyczny połączony z wieloma eventami kulturalnymi. Otwierają się kolejne filie uczelni wyższych co sprawia, że mniej młodych i utalentowanych ludzi opuszcza rodzinne miasto.

Z drugiej strony Jastrzębie to miasto niezwykle kreatywnych i uzdolnionych ludzi, którzy po wyjeździe stąd realizują swoje marzenia i robią fantastyczne kariery w każdej niemal branży: obsługują wielomilionowe biznesy, tańczą zawodowo u boku najlepszych artystów w kraju, są światowej klasy modelami, modelkami, podróżują po świecie, szlifują swoje umiejętności trenerskie w czołowych hiszpańskich klubach, grają w najlepszych klubach świata. Jastrzębie to również miasto prężnie działających przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, zarabiać pieniądze a co za tym idzie - tworzyć nowe miejsca pracy.

Codziennie setki a może i tysiące naszych sąsiadów musi dojeżdżać do pracy w Republice Czeskiej. Ci ludzie mogliby spokojnie pracować w naszym mieście, gdyby tylko tutaj swoje zakłady uruchomiliby inwestorzy. 


Jastrzębie ma również świetne położenie geograficzne - mieszkamy w ostatnim dużym mieście przy autostradzie A1 a dzięki Drodze Południowej w mgnieniu oka możemy dostać się na Drogę Krajową 81 (Wiślankę).

Nasze miasto w żaden sposób nie musi ustępować w dynamice rozwoju czy też standardzie życia wymienionym wcześniej Żorom czy Rybnikowi. Żeby jednak ich dogonić potrzebna jest ciężka praca, przedsiębiorcze i przyszłościowe myślenie władz miejskich oraz zaangażowanie jastrzębian.

Z myślą o ludziach, którzy chcą rozwijać swoje małe ojczyzny Paweł Kukiz uruchomił projekt: „Samorządy z Kukizem", który daje chcącym się angażować ludziom możliwość realizacji swoich celów w lokalnej polityce.

W tym miejscu przez najbliższe 1,5 miesiąca będę przekonywał Was jak ważny jest rozwój gospodarczy miasta. Jak mawia dyrektor grupy BNI Carbon Jarosław Domin - „Przypływ podnosi wszystkie łodzie". Jeżeli nasze miasto zacznie wykorzystywać swój potencjał gospodarczy - odczujemy to również pozytywnie we własnych portfelach.

Zapraszam Was do współpracy, razem zmienimy Jastrzębie w Miasto Sukcesu!  - Jakub Gruszka

Jakub Gruszka - jeden z liderów stowarzyszenia Kukiz'15 w Jastrzębiu-Zdroju, założyciel stowarzyszenia Jastrzębie-Zdrój - Miasto Sukcesu promującego gospodarcze możliwości rozwoju miasta. Event Manager z wieloletnim doświadczeniem, przez dwa lata odpowiadał za pozyskiwanie klientów w polsko-hiszpańskiej spółce, najpierw jako przedstawiciel handlowy, następnie dzięki wynikom jako dyrektor sprzedaży. Obecnie rozpoczyna własną przygodę z biznesem w branży eventowo-muzycznej. Prywatnie mąż i ojciec trójki niesamowitych dzieciaków.


Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdobyć osiedla! Zdobyć osiedla!

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Pan ModeratorPan Moderator09.09.2018 12:06

Artykuł sponsorowany. Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.