Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 września 2018

Idą do sądu na wojnę z JSW

Idą do sądu na wojnę z JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Byli pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej coraz mocniej domagają się zapłaty należności za węgiel oraz zaległej czternastki, której zostali pozbawieni w czasach kryzysu spółki.

Jak wiadomo Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaciła pracownikom zaległą czternastkę oraz ma zamiar w październiku zapłacić za węgiel, świadczeń tych byli pozbawieni w 2016 roku w związku z kryzysem JSW. Jednak pieniądze otrzymają tylko ci, którzy byli zatrudnieni w 2018 roku. Tak stanowi porozumienie zawarte pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem JSW w tej sprawie.

Byli pracownicy - przebywający na urlopach górniczych oraz emeryturach - nie przyjmują tej argumentacji. W sobotę przed kinem „Centrum” zorganizowali nieformalne spotkanie na ten temat. Wzięła w nim udział około setka osób. Postanowiono, że swoich roszczeń będą dochodzić na drodze sądowej. Aktualnie zbierane są dane od byłych górników, którzy zdecydują się swoją sprawę powierzyć prawnikowi. Według nieoficjalnych informacji mecenas już analizuje szczegóły tej sprawy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
emeryt24.01.2019 20:53

do osoby która podpisała się jako/no to zobaczymy ryle/ daj jakiś kontakt do ciebie?

Gość.10.01.2019 17:08

Do osoby która podpisała się jako"no to zobaczymy ryle"mozna do ciebie jakiś kontakt?

Gość31.12.2018 11:14

Gość do ciebie piszę trza się przyjąć na kopalnie i zobaczyć jak tam jest a nie Cwaniakować.

No to zobaczymy ryle 26.12.2018 20:20

Witam serdecznie wszystkich którzy są zainteresowani POZWEM w dniu wczorajszym otrzymałem informację od naszego kolegi który reprezentuje nas wszystkich dostał pismo z Sądu . Cytuję owe pismo :Sąd Rejonowy w Jastrzębiu - Zdroju 4 Wydział Pracy nakazuje pozwanemu o wypłacenia 13.776,00 plus odsetki w terminie dwóch tygodni lub złożenia sprzeciwu przy czym Sąd nie widzi dalszego postępowania JSW gdyż jest ono bezpodstawne. Pozdrawiam i życzę Zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

do piotr25.09.2018 17:50

To dlaczego wprowadzili przepis, że z chwilą nabycia praw emerytalnych, górnicy mają 3 miesiące czasu by odejść na emeryturę, jeśli chcą otrzymać 3-miesięczną odprawę. Ona i tak się ustawowo należy. Przecież to jest nielegalne azarazem praktykowane przymuszanie przez JSW do odejścia z pracy.

Ziuta17.09.2018 9:12

Walczcie o swoje...wam się należy za ciężką pracę.Okradli wdowy i dzieci z deputatu i cisza.

Piotr 16.09.2018 13:12

Witam wszystkich zainteresowanych odnośnie 14 z przykrością informuje o rozmowie z panią mecenas otóż wstępnie sprawa ta po analizie z innymi kancelariami została odrzucona z powodu nikłych szans na wygraną by nie naciągnąć nas na jakiekolwiek straty finansowe , jedyną szansą wygranej jest wsparcie Rządu jak i naszego wstawiennictwa.wszelkie zapytania kierować do mnie i oświadczam iż wszystkie dane osobowe nie były i nie będą udostępnione osobą trzecim , lecz można powalczyć w inny sposób" to jest cytat przedstawiający smutną opinię dla byłych górników. Każdy z Was z powództwa cywilnego może dochodzić swoich praw. Warunek czy faktycznie te prawa nabyliście nie będąc już pracownikami JSW S.A.? Czas przejścia do SRK, na emeryturę lub inny sposób był Waszą samodzielną decyzją. Nikt Was nie zmuszał. Większość z Was uciekała tak po prostu z upadającej firmy. W związku z odejście z pracy z JSW S.A. otrzymaliście na ten moment wszystkie świadczenia pieniężne.

Pokaż wszystkie opinie (66)