Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
11 września 2018

Idą do sądu na wojnę z JSW

Idą do sądu na wojnę z JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Byli pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej coraz mocniej domagają się zapłaty należności za węgiel oraz zaległej czternastki, której zostali pozbawieni w czasach kryzysu spółki.

Jak wiadomo Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaciła pracownikom zaległą czternastkę oraz ma zamiar w październiku zapłacić za węgiel, świadczeń tych byli pozbawieni w 2016 roku w związku z kryzysem JSW. Jednak pieniądze otrzymają tylko ci, którzy byli zatrudnieni w 2018 roku. Tak stanowi porozumienie zawarte pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem JSW w tej sprawie.

Byli pracownicy - przebywający na urlopach górniczych oraz emeryturach - nie przyjmują tej argumentacji. W sobotę przed kinem „Centrum” zorganizowali nieformalne spotkanie na ten temat. Wzięła w nim udział około setka osób. Postanowiono, że swoich roszczeń będą dochodzić na drodze sądowej. Aktualnie zbierane są dane od byłych górników, którzy zdecydują się swoją sprawę powierzyć prawnikowi. Według nieoficjalnych informacji mecenas już analizuje szczegóły tej sprawy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
emeryt 201726.03.2019 17:16

do osoby i co dalej nic się nie dzieje nikt nic nie pisze o jakiś rezultatach,są jakieś grupowe pozwy do sądu zajął się ktoś ty problemem.....jeśli tak to dajcie jakieś namiary bo czas ucieka

emeryt24.01.2019 20:53

do osoby która podpisała się jako/no to zobaczymy ryle/ daj jakiś kontakt do ciebie?

Gość.10.01.2019 17:08

Do osoby która podpisała się jako"no to zobaczymy ryle"mozna do ciebie jakiś kontakt?

Gość31.12.2018 11:14

Gość do ciebie piszę trza się przyjąć na kopalnie i zobaczyć jak tam jest a nie Cwaniakować.

No to zobaczymy ryle 26.12.2018 20:20

Witam serdecznie wszystkich którzy są zainteresowani POZWEM w dniu wczorajszym otrzymałem informację od naszego kolegi który reprezentuje nas wszystkich dostał pismo z Sądu . Cytuję owe pismo :Sąd Rejonowy w Jastrzębiu - Zdroju 4 Wydział Pracy nakazuje pozwanemu o wypłacenia 13.776,00 plus odsetki w terminie dwóch tygodni lub złożenia sprzeciwu przy czym Sąd nie widzi dalszego postępowania JSW gdyż jest ono bezpodstawne. Pozdrawiam i życzę Zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

do piotr25.09.2018 17:50

To dlaczego wprowadzili przepis, że z chwilą nabycia praw emerytalnych, górnicy mają 3 miesiące czasu by odejść na emeryturę, jeśli chcą otrzymać 3-miesięczną odprawę. Ona i tak się ustawowo należy. Przecież to jest nielegalne azarazem praktykowane przymuszanie przez JSW do odejścia z pracy.

Ziuta17.09.2018 9:12

Walczcie o swoje...wam się należy za ciężką pracę.Okradli wdowy i dzieci z deputatu i cisza.

Pokaż wszystkie opinie (67)