Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
10 września 2018

Prezes JSW Daniel Ozon zostanie odwołany?

Prezes JSW  Daniel Ozon zostanie odwołany?
fot.JSW S.A.

Na czwartek zostało zwołane w trybie pilnym posiedzenie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednym z punktów są zmiany w zarządzie JSW. Według nieoficjalnych informacji ma zostać odwołany prezes Daniel Ozon.

Powodem odwołania Ozona ma być audyt, którego wykonanie zleciło ministerstwo energii. Według niego spółka wydała znacznie więcej na tak zwane awaryjne zakupy, niż było to zadeklarowane.

Związkowcy z Reprezentatywnych Organizacji Związkowych bronią prezesa i twierdzą, że cała sprawa to „polityczne rozgrywki”. W tej sprawie wystosowano list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.

- Daniel Ozon to dobry menadżer, który nie tylko pomógł wyciągnąć Spółkę z zapaści, ale też ustabilizował ją i po raz pierwszy od lat roztoczył realną wizję rozwoju firmy. Dzięki jego pracy załoga znów się czuje bezpieczniej i ma perspektywy na przyszłość. Bez względu na to skąd wywodzą się politycy, którzy próbują zniszczyć Ozona oraz czy są to wojenki lokalne czy też centralne, stoimy murem za prezesem. Stworzenie pseudo audytu, stawianie bzdurnych zarzutów i wykorzystanie do tego celu mediów jest zwyczajną niegodziwością. To nieuczciwe działanie nie tylko wobec prezesa, ale i całej naszej firmy. W rezultacie taka sytuacja może się odbić na kondycji spółki i jej giełdowych notowaniach. Ostrzegamy tych polityków, że ich intrygi odbiją się na nich samych. Ocena takiego zachowania z całą pewnością wpłynie na spadek poparcia dla nich, nie tylko w Jastrzębiu czy na Śląsku, ale i w całym kraju. Na koniec zwracamy się z apelem (do panów: premiera i ministra energii) o przerwanie tego szaleństwa wobec JSW S.A. Panowie, opamiętajcie się, na Boga! - napisali m.in. związkowcy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota

Kopalnie zatrudnią Ukraińców? Kopalnie zatrudnią Ukraińców?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (105)
jastrzębianin14.09.2018 9:21

sami widzicie powinna być autonomia gospodarcza dla Śląska bo Warszawa zawsze ten region traktuje jak dojną krowę i nieważne czy rządzi PIS czy PO.

Szabla12.09.2018 10:04

Powołać na Prezesa Profesora Leszka Balcerowicza i zrobi z tą JSW porządek w tydzień i nikt Mu nie podskoczy NIKT .

Ekonomia menedżerska12.09.2018 6:22

Ozona wyrzucić ,związki wyrzucić a jsw sprywatyzować komu nie będzie pasować zwolnić.

aron12.09.2018 6:19

Xx...ja już trochę lat jestem na emeryturze i pamięć mam jeszcze ok. i pamiętam jak od 2015 r pozbawili nas węgla a wtedy u włdzy było PO z naszym posłem Gadowskim!!! a za rządów PiS-u otrzymaliśmy po 10 tys. rekompensaty za deputat którego mogli wogule nie wypłacić bo nie oni zabierali!!! tak że nie wycierajcie sobie gęby PiS-em bo za ich rządów JSW odbiła się od dna!!! ato co jest teraz to zasługa tylko i wyłącznie związków za wyrzuceniem ich poza zakład też jestem...czy chcecie powtórki z 2015r. kiedy też wami sterowali związkowcy?

Xx12.09.2018 0:27

Zaden pożądny emeryt nie zaglosuje na PIS to oni zabrali nam deputat

Aga12.09.2018 0:22

Zagórowski wróc i związki za brame

Aga12.09.2018 0:19

Dobrze on trzymal sztame ze zwiazkami nowy prezes odda urlopowiczom i emerytom wegiel i 14stke za 2016

Pokaż wszystkie opinie (105)