Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 września 2018

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej
fot. kb /jastrzebieonline

Piesi korzystający z chodnika znajdującego się przy ulicy Cieszyńskiej doczekali się remontu chodnika. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają do połowy listopada.

Trwa remont chodnika przy ul. Cieszyńskiej. Roboty prowadzone są na długości 596 metrów i obejmują wymianę podbudowy, korektę łuków i wysokości krawężnika oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej. Prace potrwają do połowy listopada. Koszt: 393 tys. zł.

- Zadanie otrzymało dofinansowanie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 232 500 zł - informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu  Katarzyna Wołczańska

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta

Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień Wiadukt na Piłsudskiego sprawdzany co tydzień

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Do Czy ?11.09.2018 19:50

Pisałem jakiś czas temu na jednym z naszych portali. mam firmę i startowałem w przetargach miejskich. Za każdym razem coś albo za tanio albo za drogo a jak już było tak jak powinno to i tak wygrywał kto inny.
Znam tych pracowników znam, też i te firmy. To są jedni i ci sami podwykonawcy pewnej firmy budowlanej z miasta a właściciel tej firmy to szwagier pewnej pani emerytki szefowej wydziału z UM. To ten co mu kapliczkę przerabiali bo wjazd blokowała. I chodnik miejski na podwórko robili.
Jak to czytają Panie z UM to wiedzą kim jestem bo prowadziłem z nimi batalie o przetargi właśnie te. Odpuściłem sobie UM bo szkoda zachodu dla układów.

gość11.09.2018 19:34

W urzędzie nie ma żadnego fachowca w tym temacie. Nadzorowała to zdzisia po ogólnika i maryśka naumiana. Nikt wykonawców nie sprawdza, nie robią żadnych przeglądów po wykonawczych, a okres gwarancji to tylko papier i nic więcej. Żdzisia ma emeryturę więc chętnie by do urzędu wróciła i wszystkich na nowo bieliła!

Czy ?11.09.2018 17:46

Niestety UM nie może wybrać wykonawcy. Musi być najtańszy. Taki jest nakaz odgórny. A przecież to są nasze pieniądze i my powinniśmy decydować czy chcemy najlepszego, czy najtańszego.
Nie jestem pewny czy w UM jest fachowiec od chodników, który wie jak należy prawidłowo wykonać chodnik i czy często bywa na tej budowie, sprawdzając jakość wykonania. Bo to, że firma jest tania, nie może znaczyć, że ma prawo do odwalania byle jak zleconej roboty. Każdy pracodawca to nam powie, gdy zaczniemy olewać pracę.

gość11.09.2018 17:20

A kto jest wykonawcą tego dzieła? Dobrze, że są wybory bo tak to by nie zrobili.

szpieg google 11.09.2018 17:03

Czy wiecie, że gogle nas szpieguje. Komórki z GPS zapisują gdzie się poruszamy. Google chce wiedzieć gdzie pracujemy i gdzie mieszkamy. Co pewien czas pyta podchwytliwie jak nam się podobało tam gdzie byliśmy. Szpiegostwa google nie można zatrzymać. Nawet jak wyłączymy GPS lub korzystamy z innej firmy oferującej nawigację, google też rejestruje nasze przemieszczanie się po świecie i okolicy.
Nikt z naszego rządu nie przeciwdziała temu szpiegostwu.

Lucek11.09.2018 15:55

Tu nie tylko o sól i odśnieżarki chodzi. Każdy kto się zna to wie, że użyta kostka była 2 lub 3 gatunku dlatego się rozwarstwiała.
Tak się wygrywa przetargi, tak się robi kokosy, tak się nadzoruje prace w tym mieście.

Michał11.09.2018 13:55

Tak to jest jak się sypie sól bez opamiętania. No ale co to obchodzi naczelnika infrastruktury, ważne, aby trwać ile się da.

Pokaż wszystkie opinie (15)