Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 września 2018

Będą nowe mieszkania w Jastrzębiu?

Będą nowe mieszkania w Jastrzębiu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Budowa bloku TBS „Daszek” postępuje. Mieszkańcy miasta, szczególnie Ci którzy złożyli wnioski na nowe mieszkania i oczekują na swoją kolejność zastanawiają się czy Towarzystwo będzie budować kolejne budynki, nie poprzestanie na tym jednym.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” Sp. z o.o. dysponuje terenem znajdującym się przy ulicy Witczaka, w dzielnicy Zdrój, na którym mogą powstać kolejne budynki mieszkalne. Jeszcze nie jest przesądzone czy będą to  budynki wielorodzinne czy domy w układzie szeregowym czyli tak zwane szeregowce.  Realizacja kolejnych inwestycji mieszkaniowych przez TBS uzależniona jest od  pozyskania przez  Spółkę środków finansowych na ten cel. Chodzi tu między innymi  o  preferencyjny kredyt, który  na tego typu cele udziela Bank Gospodarstwa Krajowego, który z kolei bazuje na środkach rządowych w ramach realizowanego programu Mieszkanie Plus.

Zarząd  TBS „Daszek” zapewniaj, że w dalszym ciągu głównym celem działalności   Spółki jest budowa mieszkań na wynajem, na które w Jastrzębiu-Zdroju jest  duże zapotrzebowanie. Wszystkie lokale, które powstaną w nowo budowanym budynku  przy ulicy Witczaka znalazły już swoich najemców. Coraz więcej osób dopytuje się również czy będą budowane kolejne budynki, w każdym tygodniu w TBS przybywa po kilka, kilkanaście nowych wniosków od osób zainteresowanych

Polub i udostępnij
Czytaj też

Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane

"Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł" "Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Prawdomowny13.09.2018 8:36

Dajcie spokój z tym daszkiem.

Smolka12.09.2018 23:10

Ala Gagarina tylko miejsce lepsze i czynsz większy.

do Jano12.09.2018 22:37

Mieszkania plus są na Gagarina, nawet czynszu nie trzeba płacić, miasto umarza. Tam wszystko mają "plus". Trzeba się tylko stoczyć, nie pracować i mieć kupę dzieci. Żyć nie umierać i głosować na PiS!

Mokry Marian12.09.2018 20:47

Przecież te mieszkania są dla osób z niskimi dochodami. Takie mieszkanie nie będzie nigdy własnością osoby tam zamieszkującej ani przekazane ich dziecia. Chodzi tylko o to aby mieli dach nad głową. Olej opałowy w zimie ale mi to rarytas.

Gość12.09.2018 20:42

Jano, a gdzie ma być to mieszkanie plus?

do xyz12.09.2018 20:18

Do Jano: mieszkania plus to ściema rządu. Są drogie, a to odbija się potem w czynszach lokatorów. takiej ściemy jeszcze nie było.

Jano12.09.2018 18:07

Dla kogo takie drogie mieszkania dlaczego nie buduje się mieszkania+

Pokaż wszystkie opinie (16)