Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
12 września 2018

W MZK sytuacja stabilna. Co z PKM?

W MZK sytuacja stabilna. Co z PKM?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stan finansowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest stabilny. Jednak nadal niepewna jest sytuacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Delegaci Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunikacyjnego obradowali w poniedziałek. Zatwierdzono wykonanie budżetu w pierwszym półroczu tego roku.

- Z dokumentów wynika, że finanse MZK są stabilne. Związek reguluje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania. Delegaci przyjęli także założenia finansowe na rok przyszły. Jak już informowaliśmy uwzględniono w nich wzrost stawek dla przewoźników pracujących na rzecz Związku. Podwyżka wynikająca głównie ze wzrostu cen paliwa wyniesie średnio 18,5 proc. za wozokilometr - mówi rzecznik MZK Rafał Jabłoński.

Temat przewoźników kontynuowano w kontekście sytuacji finansowej PKM, która dzięki wsparciu gmin jest obecnie stabilna. Jednak obawy co do dalszych losów przedsiębiorstwa wyraził po raz kolejny prezes Stanisław Słowiński. W dniu 5 września Zarząd MZK otrzymał uzupełnione analizy prawne dotyczące przyszłości PKM i na ich podstawie podejmie kolejne kroki. Wsparcie zadeklarował nowy przewodniczący Rady Nadzorczej PKM Mariusz Reza, który pełni tę funkcję od 3 września.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
yes12.09.2018 21:29

Gzie można naladować e-bilet???? Większosć kioskow już tego nie robi.
Mam przepłacać u kierowcy? Z jakiej paki????

Andrzej12.09.2018 20:24

Dobrze zagłosować i popędzić stwór MZK, czytać ro.......lić

Gość12.09.2018 12:37

Kiedy przeprowadzi się analizę potrzeby bycia pośrednika i zbiurokratyzowanego MZK, na czele z wiecznie panującym i przyspawanym do stołka Benedyktem L. z Żor i zarozumiałom Dolores.

Radio Teheran12.09.2018 12:08

"sytuacji finansowej PKM, która dzięki wsparciu gmin jest obecnie stabilna"

Slowo klucz: wsparcie. Z perspektywy uzytkownika komunikacji i podatnika: wymuszenie.

"obawy co do dalszych losów przedsiębiorstwa wyraził po raz kolejny prezes"

To myli sie Pan Prezes, czy nadawca komunikatu do wszystkich jastrzebskich portali.

"uzupełnione analizy prawne dotyczące przyszłości PKM"

Byc moze chodzi o to, ze MZK powinno dzialac zgodnie ze swoim statutem zatwierdzonym przez wojewode, zamiast pompowac pieniadze w zdychajace przedsiebiorstwo.

12.09.2018 10:02

A kiedy będą podwyżki i jakas premia?