Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
Antończyk
11 września 2018

Jastrzębski oszust w Żorach

Jastrzębski oszust w Żorach
fot. KMP Jastrzębie

28-letni Jastrzębianin wpadł na pomysł, jak można zdobyć całkiem nowego drona, podsuwając w sklepie do reklamacji zepsute i sfatygowane urządzenie.

Żorscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z miejscowych marketów. Powodem była bezpodstawna reklamacja, w czasie której sprzedawcy wykryli próbę oszustwa. Jak się okazało mężczyzna podający się za mieszkańca Żor przyniósł do sklepu, wartego blisko 5 tys. drona utrzymując, że zakupiony dzień wcześniej towar posiada uszkodzenia.

- Sprzedawcy przyjęli towar do reklamacji, jednak wkrótce zorientowali się, że numer seryjny drona nie zgadza się z tym na opakowaniu. Natychmiast skontaktowali się z mężczyzną i poprosili o wyjaśnienie całej sprawy. Kiedy 28-latek zjawił się w markecie oczekiwał już tam na niego patrol. Wówczas mężczyzna przyznał się, że oddanego do reklamacji drona zakupił w czerwcu br. w innym sklepie, a kiedy go uszkodził wymyślił, że zakupi nowy egzemplarz, podmieni opakowania i odda do reklamacji. 28-latek nie tylko oszukał sprzedawców, co do reklamowanego towaru, ale też podał fałszywe dane - informuje sierż. sztab. Kamila Siedlarz.

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy, wyjaśnił też, że po udanej reklamacji miał zamiar sprzedać nowy sprzęt. Podczas przesłuchania powtarzał, że bardzo żałuje swego zachowania i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mokry Marian11.09.2018 22:27

Zamiast powiedzieć że taki był w środku. ręce opadają

Misiu.11.09.2018 21:13

Ozon zakupił cała flotę dronow i były to niezbędne zakupy pomocne przy fedrunku.

Radio Teheran11.09.2018 20:17

Nadaje sie do zatrudnienia w JSW