Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 września 2018

Jastrzębski oszust w Żorach

Jastrzębski oszust w Żorach
fot. KMP Jastrzębie

28-letni Jastrzębianin wpadł na pomysł, jak można zdobyć całkiem nowego drona, podsuwając w sklepie do reklamacji zepsute i sfatygowane urządzenie.

Żorscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z miejscowych marketów. Powodem była bezpodstawna reklamacja, w czasie której sprzedawcy wykryli próbę oszustwa. Jak się okazało mężczyzna podający się za mieszkańca Żor przyniósł do sklepu, wartego blisko 5 tys. drona utrzymując, że zakupiony dzień wcześniej towar posiada uszkodzenia.

- Sprzedawcy przyjęli towar do reklamacji, jednak wkrótce zorientowali się, że numer seryjny drona nie zgadza się z tym na opakowaniu. Natychmiast skontaktowali się z mężczyzną i poprosili o wyjaśnienie całej sprawy. Kiedy 28-latek zjawił się w markecie oczekiwał już tam na niego patrol. Wówczas mężczyzna przyznał się, że oddanego do reklamacji drona zakupił w czerwcu br. w innym sklepie, a kiedy go uszkodził wymyślił, że zakupi nowy egzemplarz, podmieni opakowania i odda do reklamacji. 28-latek nie tylko oszukał sprzedawców, co do reklamowanego towaru, ale też podał fałszywe dane - informuje sierż. sztab. Kamila Siedlarz.

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy, wyjaśnił też, że po udanej reklamacji miał zamiar sprzedać nowy sprzęt. Podczas przesłuchania powtarzał, że bardzo żałuje swego zachowania i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mokry Marian11.09.2018 22:27

Zamiast powiedzieć że taki był w środku. ręce opadają

Misiu.11.09.2018 21:13

Ozon zakupił cała flotę dronow i były to niezbędne zakupy pomocne przy fedrunku.

Radio Teheran11.09.2018 20:17

Nadaje sie do zatrudnienia w JSW