Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 września 2018

Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy

Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy
fot. NSZZ Solidarność

W sobotę, 15 września w Warszawie odbędzie się protest NSZZ „Solidarność” Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania. Także jastrzębscy nauczyciele wezmą udział w proteście.

Związkowcy z oświatowej „Solidarności” będą protestować przeciwko niskim płacom i niesatysfakcjonującym podwyżkom nauczycielskich wynagrodzeń. 1 kwietnia tego roku nauczycielskie pensje wzrosły o 5 proc., a kolejne dwie podwyżki w tej samej wysokości zapowiedziane zostały na początek 2019 i 2020 roku. Tymczasem Solidarność domagała się podwyżek wynoszących 15 proc. od 1 stycznia 2018 roku i waloryzacji płac o wskaźnik inflacji.

 - Jesteśmy zdeterminowani. Nasze postulaty płacowe nie zostały zrealizowane, a minister Zalewska zachowuje się nieelegancko, przekazując mediom nieprawdziwe informacje dotyczące wysokości nauczycielskich podwyżek. To nie jest prawda, że płace nauczycieli wzrosły o 1000 zł. W rzeczywistości nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem dostał podwyżkę wynoszącą ok. 160 zł brutto. Wcześniej minister Zalewska obiecywała nauczycielom jednorazową podwyżkę wynoszącą 15 proc. i waloryzację wynagrodzeń o wskaźnik inflacji - przypomina przewodniczący regionalnych struktur oświatowej Solidarności Lesław Ordon.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Prawdomowny14.09.2018 18:38

@Artur: gosciu nie kompromituj się.

gość14.09.2018 6:10

Ile kaski każdy nauczyciel lub osoba biorąca udział otrzyma od organizatorów protestu?

gość13.09.2018 23:16

W szkole nie potrafią wyłożyć materiału ale na korkach za odpłatnością im się uf=daję i uczeń nawet dobro ocenę dostaję! Czyli za dodatkową kasę wszystko idzie!!!

abc13.09.2018 21:33

Rok szkolny sie zaczal, to juz im zle.
Bo dwumiesieczny urlop sie skonczyl i trzeba zaczac "bakac"

Gosc13.09.2018 21:03

Po wakacjach nie chce sie robić to idą strajkować

GW13.09.2018 18:21

Postawa godna poparcia. Nauczyciele walczcie o swoje!
To niegodziwe by osoby kształcące i wychowujące nowe pokolenia nie otrzymywały wynagrodzenia poniżej minimum socjalnego, które obecnie wynosi lekko licząc 3.000-3.500 zł netto.
Osoby, które "hejtują" nauczycieli przeważnie nie mają kompletnej wiedzy jak praca nauczyciela wygląda.
Mam kilkanaście znajomych z tej "branży" i zdecydowanie ich praca to nie jest 18h pracy tygodniowo z wynagrodzeniem jak za pełny etat. Jeśli ktoś pracuje w niepełnym wymiarze to tak jest też rozliczany. Do tego dochodzi praca po godzinach, przygotowywanie do zajęć, obróbka wypracowań/sprawdzianów, organizacja zajęć dodatkowych, przygotowywanie do konkursów krajowych/międzynarodowych, praca z trudną młodzieżą i jeszcze trudniejszymi rodzicami.
Niestety ludzie podchodzą do tematu oceny pracy nauczycieli i ich wynagrodzeń jak do klasycznych zawodów typu górnik, murarz czy sprzedawca - praca wg określonych zasad i w określonych godzinach.

gość13.09.2018 17:57

Powinny odejść osoby posiadające uprawnienia emerytalne i pracujące osoby pobierające emerytury!!! Po co siedzą niektóre stare omy??? Opów też to dotyczy! Dyrektorzy placówek oświatowych powinni zacząć wymagać dobrego nauczania od swoich nauczycieli. W przeciwnym razie należy zmienić dyrektorów!

Pokaż wszystkie opinie (27)