Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
13 września 2018

Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy

Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy
fot. NSZZ Solidarność

W sobotę, 15 września w Warszawie odbędzie się protest NSZZ „Solidarność” Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania. Także jastrzębscy nauczyciele wezmą udział w proteście.

Związkowcy z oświatowej „Solidarności” będą protestować przeciwko niskim płacom i niesatysfakcjonującym podwyżkom nauczycielskich wynagrodzeń. 1 kwietnia tego roku nauczycielskie pensje wzrosły o 5 proc., a kolejne dwie podwyżki w tej samej wysokości zapowiedziane zostały na początek 2019 i 2020 roku. Tymczasem Solidarność domagała się podwyżek wynoszących 15 proc. od 1 stycznia 2018 roku i waloryzacji płac o wskaźnik inflacji.

 - Jesteśmy zdeterminowani. Nasze postulaty płacowe nie zostały zrealizowane, a minister Zalewska zachowuje się nieelegancko, przekazując mediom nieprawdziwe informacje dotyczące wysokości nauczycielskich podwyżek. To nie jest prawda, że płace nauczycieli wzrosły o 1000 zł. W rzeczywistości nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem dostał podwyżkę wynoszącą ok. 160 zł brutto. Wcześniej minister Zalewska obiecywała nauczycielom jednorazową podwyżkę wynoszącą 15 proc. i waloryzację wynagrodzeń o wskaźnik inflacji - przypomina przewodniczący regionalnych struktur oświatowej Solidarności Lesław Ordon.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Prawdomowny14.09.2018 18:38

@Artur: gosciu nie kompromituj się.

gość14.09.2018 6:10

Ile kaski każdy nauczyciel lub osoba biorąca udział otrzyma od organizatorów protestu?

gość13.09.2018 23:16

W szkole nie potrafią wyłożyć materiału ale na korkach za odpłatnością im się uf=daję i uczeń nawet dobro ocenę dostaję! Czyli za dodatkową kasę wszystko idzie!!!

abc13.09.2018 21:33

Rok szkolny sie zaczal, to juz im zle.
Bo dwumiesieczny urlop sie skonczyl i trzeba zaczac "bakac"

Gosc13.09.2018 21:03

Po wakacjach nie chce sie robić to idą strajkować

GW13.09.2018 18:21

Postawa godna poparcia. Nauczyciele walczcie o swoje!
To niegodziwe by osoby kształcące i wychowujące nowe pokolenia nie otrzymywały wynagrodzenia poniżej minimum socjalnego, które obecnie wynosi lekko licząc 3.000-3.500 zł netto.
Osoby, które "hejtują" nauczycieli przeważnie nie mają kompletnej wiedzy jak praca nauczyciela wygląda.
Mam kilkanaście znajomych z tej "branży" i zdecydowanie ich praca to nie jest 18h pracy tygodniowo z wynagrodzeniem jak za pełny etat. Jeśli ktoś pracuje w niepełnym wymiarze to tak jest też rozliczany. Do tego dochodzi praca po godzinach, przygotowywanie do zajęć, obróbka wypracowań/sprawdzianów, organizacja zajęć dodatkowych, przygotowywanie do konkursów krajowych/międzynarodowych, praca z trudną młodzieżą i jeszcze trudniejszymi rodzicami.
Niestety ludzie podchodzą do tematu oceny pracy nauczycieli i ich wynagrodzeń jak do klasycznych zawodów typu górnik, murarz czy sprzedawca - praca wg określonych zasad i w określonych godzinach.

gość13.09.2018 17:57

Powinny odejść osoby posiadające uprawnienia emerytalne i pracujące osoby pobierające emerytury!!! Po co siedzą niektóre stare omy??? Opów też to dotyczy! Dyrektorzy placówek oświatowych powinni zacząć wymagać dobrego nauczania od swoich nauczycieli. W przeciwnym razie należy zmienić dyrektorów!

Pokaż wszystkie opinie (27)