Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
13 września 2018

Woda w basenie będzie cieplejsza

Woda w basenie będzie cieplejsza
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Kąpielisko Zdrój zaopatrywane jest w prąd ze słońca, dzięki czemu sezon korzystania z tego miejsca będzie w przyszłym roku mógł trwać dłużej.

Obecnie na kąpielisku „Zdrój” trwają prace związane z modernizacją pompy ciepła, która zostanie unowocześniona. Dzięki wykorzystaniu ciepła ze ścieków z oczyszczalni „Dolna”, temperatura wody w basenie będzie wyższa. W następnych latach pozwoli to na wydłużenie czasu użytkowania kąpieliska.

W ramach zadania „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na kąpielisku Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju” zabudowano 152 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy 35 KWp.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ceny biletów na kąpielisko "Zdrój" bez zmian Ceny biletów na kąpielisko "Zdrój" bez zmian

W Dniu Dziecka bezpłatny basen w Zdroju W Dniu Dziecka bezpłatny basen w Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
gość13.09.2018 18:07

Tam były pompy ciepła? Od kiedy i jakie?

Lolek 13.09.2018 17:22

A przebieranie i tak będą pozamykane.... Lok

Oko proroka13.09.2018 13:12

Pompy ciepła nie było wcale co oni unowoczesniaja?

gość13.09.2018 8:08

Bajorko zawsze będzie bajorkiem. Prawdziwego basenu brak. Łaguna ciągle oblegana przez kluby, a na Harcerskiej też dla młodzieży na W-F. Inne miasta i gminy mają a u nas wszystko łatają a efektów nie mają. Zamiast skamieniałego OWN trzeba było myśleć o porządnych inwestycjach. Myślenie nie jest mocną stroną prezydentów!!!

Sherif13.09.2018 7:49

Mało precyzyjny artykół. Panele fotowoltaniczne wytwarzają prąd, solary podgrzewają wodę, pompa ciepła też podgrzewa wodę.

Radio Teheran13.09.2018 7:15

Za rok