Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
14 września 2018

Będzie jeszcze jeden basen w Jastrzębiu?

Będzie jeszcze jeden basen w Jastrzębiu?
fot. pixabay

O potrzebie powstania jeszcze jednego basenu w mieście mówi się już od dłuższego czasu. Temat powrócił w trwającej właśnie samorządowej kampanii wyborczej.

Nie jest tajemnicą, że kompleks basenowy przy ulicy Witczaka czy dwie kryte pływalnie to dla jastrzębian za mało. Coraz częściej słychać głosy, że powinien powstać aquapark z prawdziwego zdarzenia.

W czasie samorządowej kampanii wyborczej, jako pierwszy poruszył ten temat, kandydat na prezydenta z ramienia PiS Łukasz Kasza. Podkreślał, że należy podjąć kroki w kierunku poszerzenia bazy basenowej, najlepiej powstania aquaparku. Także Jarosław Ligas, Lewica Razem, mówi, że miasto zasługuje na taki obiekt. Tymczasem prezydent Anna Hetman, już wcześniej powołała specjalną komisję, która ma przeanalizować, gdzie taki basen miałby się znajdować i jakie są możliwości jego finansowania.

Mówi się, że aquapark mógłby być zbudowany tuż obok lodowiska, tam, gdzie kiedyś znajdował się hotel „Diament”. Jednak teren ten nie jest własnością miasta. Możliwa jest również przebudowa basenu „Laguna”, znajdującego się przy ulicy Poznańskiej. Tutaj za wzór mogą posłużyć sąsiednie Żory, które z basenu szkolnego zrobiły ciekawy obiekt rekreacyjny.

Czy temat ten jest odgrzewany tylko na czas nadchodzących wyborów samorządowych, czy też kandydaci rzeczywiście myślą o nim poważnie? Czas pokaże.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Środowisko kibiców GieKSy chce nowego stadionu Środowisko kibiców GieKSy chce nowego stadionu

GKS Jastrzębie pokonuje GKS Tychy 2:1 GKS Jastrzębie pokonuje GKS Tychy 2:1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
Piston, Nusiek i Romek 17.09.2018 0:23

na mułach zrobić na kwk moszczenica dojazd ,dobrry ,nowe rondo widmo ,i taras widokowy z skipu szybowego

pisometody16.09.2018 21:34

Pisuarska nagonka przedwyborcza !
Opłacacie boty powielające krytyczne wpisy, jak wasz notariusz z warszawki ?
To ile za wpis ? 2zł ?
Adrian tyle płaci.

do Les16.09.2018 21:30

Heeeheee,,, co powiesz mieszkańcom Gliwic, Sosnowca, Zabrza, Bytomia, Dąbrowy i innym Wrocławiom, Warszawom, Gdańskom.... Wszędzie są ulice potrzebujące remontu bardziej lub mniej... Jedyne przesłanie twojego postu to chwalenie się jakiś to światowiec bo przyjechałeś zza granicy i nagle oczy ci się otworzyły...:)))... kandyduj na radnego i zrób coś z tymi "zaniedbaniami narosłymi przez ostatnie 30 lat".

...oczywiście wspieramy cię . :)))))

Les16.09.2018 16:47

Wy o aquaparkach... a tego co pod nosem nie chcecie widzieć !
Władze naszego miasta od lat szczodrą ręką wydają miliony na inwestycje rozrywkowo-rekreacyjne....
Tylko jakoś dziwnie zapominają o nawierzchni ulic i dróg z czasu PRL.
Nie wymieniają ich systematycznie, tylko pokrywają tysiącami łat.
Większością ulic jeździ się jak po torze testowym fabryki samochodów. Ekstremalne przeżycia gwarantuje ul.Wyzwolenia czy dojazd do Prymatu...
Do tego zapadnięte studzienki kanalizacyjne wymuszające jazdę slalomem po jastrzębskich ulicach, nawet tych remontowanych przed paroma laty.
Prawdziwy szok przeżywa się po powrocie z kilkuletniego pobytu za granicą. Wtedy dopiero z całą ostrością widzi się skalę zaniedbań narosłych przez ostatnie 30 lat.
Ciekawe, że mieszkańcy tego nie zauważają, przyzwyczajeni do codziennego łomotania zawieszenia auta.
Pewnie przyjmują za oczywistość, że jezdnie muszą być takie jak za wschodnią granicą.
Czy naprawdę aż tak bardzo udało się im oderwać Was od rzeczywistości kierując na wirtualny konflikt PO vs. PiS ...?

Wiesław16.09.2018 12:57

Niezła kaszana,chyba nikt nie jest naiwny żeby w to uwierzyć haha

menel15.09.2018 19:51

gdyby pisuray nie podkładały kłody pod nogi pani prezydent to byśmy mieli tu energylandię a tak będziemy mieli wioskę afrykańską

Gość14.09.2018 23:30

Pani Hetman gdyby chciała rozwoju miasta, to nie powinna startować w wyborach. Jest mierna i się do tego nie nadaje. Niestety ma ciąg do władzy. Lubi rządzić, przestawiać pionki.
Szykuje się 5 lat miernoty jak wygra. Szkoda miasta tyle powiem.
Te mijające 4 lata nie przyniosły nam niczego wartościowego, kilka gadżetów dla naiwnych typu ścieżka rowerowa, czy OWN, reszta to zwykłe sprawy które realizuje się zarządzając miastem, to jakiś remont ulicy, chodnika, jakieś ławki czy odnowienie budynku.

Pokaż wszystkie opinie (46)