Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
17 września 2018

Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw

Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw
fot. kb /jastrzebieonline

Po 10 latach przerwy w Jastrzębiu odbyły się ogólnomiejskie dożynki. Cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Jar Południowy tętnił życiem.

Wprawdzie Jastrzębie jest miastem, ale nie można zapominać o tym, że na jego terenie znajdują się nie tylko osiedla, ale również sołectwa i ogrody działkowe. Dla rolników i działkowców dożynki to czas świętowania z okazji uzyskanych plonów.

Jak to na dożynkach bywa przez jastrzębskie ulice przejechał barwny korowód, w którym znalazły się reprezentacje każdego sołectwa. Nie zabrakło pań z kół gospodyń wiejskich, sołtysów, strażaków z ochotniczych straży pożarnych.

W Jarze Południowym, gdzie odbyły się główne uroczystości, nastąpiło przekazanie bochenka chleba, wypieczonego ze zbóż z tegorocznego zbioru. Następnie został on poświęcony przez księży Marka Zientka i Edwarda Nalepę.

- Sołectwa i osiedla to jedna całość. Nasze ukochane Jastrzębie-Zdrój. Plony, które tutaj widzimy to efekt ciężkiej, codziennej pracy na ziemi, na roli, niezależnie od pogody. Rolnicy ciągle pracują po to, aby wszyscy inni mieli chleb na stole. Obiecuję, że ten chleb, tutaj w Jastrzębiu-Zdroju będę dzieliła sprawiedliwie - mówiła prezydent Anna Hetman.

Na święto plonów do Jaru Południowego przybyły tłumy mieszkańców. Każdy z nich miał okazję spróbować specjałów przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Była też część artystyczna. Zabawie i rozmowom do późnego wieczora nie było końca.

Na profilu FB naszego portalu znajduje się relacja video

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nadal pat w sprawie Jaru Południowego Nadal pat w sprawie Jaru Południowego

II Jastrzębski Dzień Rodziny - IMPREZA ODWOŁANA II Jastrzębski Dzień Rodziny - IMPREZA ODWOŁANA

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
gość18.09.2018 16:45

Po latach kolejna kiełbasa przedwyborcza w wykonaniu pani prezydent i ludzi z nią związanych!!!

Sołectwo17.09.2018 22:13

Dożynki odbyły się w mieście z o okazji 55 lecia, prawdopodobnie kolejne w mieście za 5 lat. Zrobiliśmy to dla Miasta bez dotacji i innych gratyfikacji .

Do Radio Techeran17.09.2018 22:06

Proszę nie rozpowszechniać takich kłamstw i głupot na temat rolników!! Z tej wypowiedzi wynika że nie ma "osoba" żadnego rolnika wśród znajomych i rodziny więc nie zna się na ROLNICTWIE.

FajkA17.09.2018 21:33

Ale miłe zaskoczenie z rana. Mam nadzieję że będzie to cykliczna impreza w naszym mieście. Brawo !!!

Gość17.09.2018 14:19

A kasza akurat był na innych dożynkach w innym czasie ze swoimi kolegami partyjnymi.
I teraz widać jak się garnie do władzy a jak do ludzi.

Radio Teheran17.09.2018 12:17

"Rolnicy ciągle pracują po to, aby wszyscy inni mieli chleb na stole."

Raczej wszyscy inni pracuja, by rolnicy mieli chleb i szyneczke na stole.
1. Rolnicy nie placa podatku dochodowego.
2. Rolnicy nie placa ZUS-u.

Mieszkaniec17.09.2018 11:43

A pan kandydat na prezydenta Kasza ma dożynki w głębokim,tak samo jak Janecki który nie pojawił się w sołectwach na dożynkach wogole.Tak będzie jak wygra wybory Kasza sterowany z tylnego siedzenia.

Pokaż wszystkie opinie (13)