Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
EkoOkna
18 września 2018

Będą przyjęcia pracowników w "Boryni"

Będą przyjęcia pracowników w "Boryni"
fot. UM Jastrzębie

Kopalnia „Borynia” wydobywa węgiel na czterech ścianach. W celu utrzymania ambitnych planów produkcyjnych potrzebne będzie uzupełnienie kadry, czyli zwiększenie zatrudnienia.  

- Zatrudniamy obecnie łącznie 3059 osób. 2972 pracowników własnych oraz 87 pracowników powiązanej kapitałowo z JSW spółki JSW Szkolenia i Górnictwo. Już w najbliższym czasie planujemy przyjąć do pracy kolejnych 180 osób. Jeśli się tego nie zrobi już teraz, to za trzy, cztery lata zabraknie nam wyszkolonych fachowców, a przecież zakładamy rozwój zakładu – mówi dyrektor do spraw technicznych Jarosław Twardokęs (wypowiedź dla portalu nett.pl).

W ostatnich latach podania o pracę złożyło kilka tysięcy osób. Część z nich miała już wcześniej kontakt z górnictwem węgla kamiennego, pozostali to przedstawiciele innych profesji, którzy gotowi są przekwalifikować się i zostać górnikami. Trzeba będzie ich wyszkolić.

- Muszą to zrobić nasi doświadczeni fachowcy, zanim odejdą na emerytury. Niepokojący jest ponadto fakt, że ubywa firm świadczących usługi dla kopalń, zwłaszcza tych wykonujących prace przy drążeniu wyrobisk. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zastąpić pracowników zewnętrznych własnymi. Do tego się przygotowujemy - podkreśla Jarosław Twardokęs.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Bax09.10.2018 12:44

Mobbing jest też na zofiowce....

do UWE21.09.2018 6:12

Kolego ja podobnie. od 15 lat składam, zero - zero odzewu, wykształcenie oczywiscie górnicze + kilka kurów i innych takich rzeczy, od 15 lat w firmach. Piekarze, fryzjerzy, masarze z rybnika, godowa, gołkowic, swierklan przyjaci - ja nie. Wiesz co mi powiedział jeden z dyrektorów?? że mieszkam w jastrzebiu i mnie nie przyjmną --- super.- a niech to w cholere pozamykaja.

menel19.09.2018 21:38

https://gornictwo.wnp.pl/jsw-wyodrebni-kopalnie-bzie-debina-i-zerka-na-debiensko,330865_1_0_0.html 

zofiówka do srk za wysoka amortyzacja przez poniesienie kosztów budowy szybu na Bziu i brak pola wydobywczego

Do Rysiek19.09.2018 21:06

Bo kilku związkowców ma dorośniętą młodzież w domu i chce im stołki załatwić to i przyjęcia ogłosili. Proste jak budowa cepa.

Co do SRK ci co wiedzą to wiedzą są inne plany ale nikt nie odejdzie na urlop z tej okazji.

Rysiek19.09.2018 20:39

Panowie może w końcu napiszę coś o urlopach górniczych w JSW było głośno że Borynia do SRK ma przejść a teraz piszą że będą przyjęcia - o co tu chodzi ?

.........19.09.2018 15:36

Zarządzanie na Borynii to skansen

Roman19.09.2018 15:35

Do górnictwa to teraz już tylko chyba zdesperowany psychopata idzie tym bardziej na borynie obóz pracy i mobbing na każdym miejscu

Pokaż wszystkie opinie (28)