Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
18 września 2018

Do sklepu można wybrać się bez portfela

Do sklepu można wybrać się bez portfela
fot. pixabay

Kolejne sklepy w Jastrzębiu-Zdroju dołączyły do grona tych placówek, w których można robić zakupy bez potrzeby zabierania ze sobą portfela.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Jastrzębiu-Zdroju zainstalowano 100 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

Docieramy z Programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko – zarówno do dużych miast jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli. Płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie. Pozwalają obywatelom i przedsiębiorcom bez lęku wchodzić w nowoczesne rozwiązania. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy mówić o szybszym tempie wzrostu gospodarczego poszczególnych regionów, - powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Od września rozszerzamy również Program o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy gminne. Tak, aby w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo - bez względu na to czy jest to sklep prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę czy też publiczna szkoła, muzeum lub biblioteka – mówi dr Mieczysław Groszek z Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Polacy coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usłu­gowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu, stać w kolejkach i odliczać pieniędzy. Polacy szczególnie polubili płatności zbliżeniowe - bo są szybkie, wygodne i bezpieczne. Płacąc kartą możemy kupić więcej i łatwiej jest zarządzać finansami.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znaleźli portfel kolegi i ukradli tysiąc złotych Znaleźli portfel kolegi i ukradli tysiąc złotych

7 i pół roku więzienia za kradzież portfela 7 i pół roku więzienia za kradzież portfela

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość26.09.2018 13:30

Też mi rewolucja. W pierwszym lepszym warzuwniaku płacę w Polsce kartą od lat. W Niemczech to by była nowość bo jeszcze do niedawna jedyną akceptowaną przez większość punktów kartą było Maestro. O zaplaceniu Visa czy MasterCard można było pomarzyć. Do dzisiaj oczy szeroko otwierają za zdziwienia, gdy ktoś płaci zbliżeniowo czy nie Daj Boże telefonem, to dopiero zacofane ludziki zachodu w szoku są. Wpie**ala wam w łby TVN czy inne ścierwo w łby, w żyjecie w zaścianku i wydaje wam się, że na zachodzie to nie wiadomo co. W kwestii wykorzystania technologii na codzień, mogą się od NAS uczyć, bo to tak jest zaścianek

do Gość19.09.2018 12:52

Nie bądż taki mądry bo jak ci kasiory braknie a pójdziesz na fuchę przyrobić parę groszy to Ci zapłacą starymi butami .

Lewak19.09.2018 11:51

@Wasabi: Zaintrygowałeś mnie, jaka rewolucja w sektorze bankowym nas czeka?

Myślcie !!!19.09.2018 8:52

Myślcie pozytywnie. Pieniądze na kontach nie są kontrolowane. Również te wypłacane. Alarm się włącza gdy nagle jakiś klient otrzymuje bardzo duże pieniądze, które nie są niczym uzasadnione. W całej Europie izby skarbowe kontrolują nasze przychody i wydatki. W niektórych krajach, np. w Belgii, urzędnik ma prawo odwiedzić obywatela i sprawdzić co ma w mieszkaniu, łącznie z ubraniami. W ten sposób sprawdza się czy przychody zgadzają się z wydatkami. Bardzo drogie futro, sprzęt audio video bardzo drogiej firmy mogą świadczyć o lewych przychodach.

Gość18.09.2018 19:14

Do Cinkciarz

I dobrze czemu jedni mają mieć całkowicie opodatkowane swoje 1200zł miesięczne. A inni miliony bez podatku.

dysydent18.09.2018 17:22

Pełna inwigilacja ,jak za komuny.

Cinkciarz18.09.2018 12:53

Walka z czarną strefą pomału tak będzie płatność tylko kartą kto ma lewy pieniadz za fuchę nic z tym nie zrobi a na konto sobie nie wpłaci bo to przychód i podatek trzeba odprowadzić co za parszywe czasy .

Pokaż wszystkie opinie (12)