Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
20 września 2018

JSW: Będzie nowa kopalnia

JSW: Będzie nowa kopalnia

Jastrzębska Spółka Węglowa chce wyodrębnić ze swoich struktur nową kopalnię „Bzie-Dębina”. Umożliwi to sięgnięcie po ok. 180 mln ton węgla w tym rejonie. 

W środę podczas katowickiej konferencji na temat realizacji rządowego Programu dla Śląska prezes JSW Daniel Ozon poinformował, że ze struktur JSW zostanie wyodrębniona nowa kopalnia „Bzie-Dębina”.

Ma to pomóc w zintensyfikowaniu robót górniczych w tym rejonie, by rozpocząć tam wydobycie węgla koksowego. Tak zwane zasoby operatywne nowej kopalni szacowane są na ponad 180 mln ton węgla, znajdującego się w złożach Bzie-Dębina 1-Zachód (prawie 71,5 mln ton zasobów, do końca roku JSW chce pozyskać koncesję na to złoże) oraz Bzie-Dębina 2-Zachód (113,8 mln ton, koncesja należy już do JSW). Około 95 proc. zasobów w złożach Bzie-Dębina to węgiel koksowy typu 35. Aby rozpocząć pełne wydobycie węgla z tej kopalni, konieczne jest uruchomienie nowego szybu - obecnie szyb 1-Bzie sięga poziomu 1164 m. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
NOWA KOPALNIA23.09.2018 15:29

BĘDĄ PRZYJĘCIA DO DOZORU I BIUROWCA NA BZIU

kokos22.09.2018 14:22

@gość z 10.22-
Jasne że nieuk jesteś!.
Niema węgla "kokosowego"!

Pracodawca22.09.2018 14:18

Praca w Jastrzebiu TYLKO dla jastrzębian.

Pracodawca22.09.2018 13:07

Praca w Jastrzebiu TYLKO dla jastrzębian.

AveZagórowski22.09.2018 9:22

Ale z Was ciemny lud :) przeczytajcie z jedną książkę z ekonomii wtedy się wypowiadajcie na tematy Wam obce. Na ziemniakach prosto z pgru moja rodzina przywiozła Was na kopalnie z obsranymi dupami, a teraz wielcy z Was Jastrzębianie hahah. Kazdy ponad każdym chce być, a wiadomo że tylko cesarstwo tu było i będzie. Zamiast się wziąść za prace to polemizujecie w kuluarach i na temperature chodzicie. Bez ludzi z oddziałów wydobywczych i przygotowawczych was niema im dziękujcie, że pracę macie. Tak to jest jak na etatach są ludzie bez wykształcenia. Wziol bym sie za nich, albo do szkoły albo łopata i wio. Powierchnie cała kontrola powinna prywatyzować banda lebrow która kontroluje coś co zapisan jest w umowach z firmami i posylana dół. Zbędne koszta geeneruja lebry, a wy tylko o dyrekcji polemizujecie. Jak górnictwo jest oblożone tyloma przepisami że to wymaga ludzi, ale jak niemaja kwalifikacji, to potem rośnie struktura. Debieńsko i Bzie da wam hajsy głąby.

aa21.09.2018 19:18

oddać wegiel i 14skte za 2016 emerytom i srk

lubię jeść21.09.2018 15:38

Praca w Jastrzebiu, tylko dla jastrzębian.

Pokaż wszystkie opinie (41)