Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
21 września 2018

Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dzisiaj znakowanie rowerów!
fot. pixabay

W piątek nadarza się kolejna okazja do oznakowania roweru. Dzięki temu łatwiej będzie odzyskać rower w razie ewentualnej kradzieży.

Akcja zostanie przeprowadzona w piątek przed siedzibą Straży Miejskiej w godz. 16:30 do 19:00. Jednak w razie niepogody znakowanie zostanie przeniesione na inny termin.  

Jak informują, strażnicy miejscy na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu.

System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów w Czechach. Bezpłatne znakowanie rowerów jest możliwe do przeprowadzenia dzięki współpracy podjętej przez Straże Miejskie z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny w ramach realizacji projektu unijnego.

Projekt „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju“, Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000062, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu
Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Polub i udostępnij
Czytaj też

60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców

Rowery wracają do Jastrzębia! Rowery wracają do Jastrzębia!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Sheriff Tiraspopol22.09.2018 13:32

Byłem i oznakowałem. Tłumów nie było