Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
21 września 2018

"Pomocy! Natychmiast potrzebuję twojej pomocy!"

"Pomocy! Natychmiast potrzebuję twojej pomocy!"
fot. picabay

W sytuacji zagrożenia, kiedy natychmiast potrzebna jest pomoc nieodzowna może być nowoczesna technologia, na przykład telefon komórkowy.  Specjalna aplikacja umożliwia zaalarmowanie bliskich w sytuacjach krytycznych.

W czwartek w jastrzębskim magistracie zaprezentowano aplikację na telefony komórkowe typu android, która umożliwia wezwanie pomocy, w sytuacji, kiedy dzieje się coś niepojącego. Wystarczą trzy kliknięcia w ikonkę na ekranie telefonu i od razu włącza się połączenie głosowe z wybraną osobą. Oprócz tego do trzech osób docierają sms o treści: „Pomocy! Natychmiast potrzebuję twojej pomocy!” Dodatkowo do sms dołączony jest link, który dokładnie lokalizuje zgłaszającego. Nawet, jeśli poszkodowany nie jest w stanie opowiedzieć, co się z nim dzieje, wiadomo, gdzie się znajduje. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja.

Aplikacja ta może być pomocna nie tylko dla seniorów, ale również dzieci, czy dla każdego w trudnej, nieprzewidywalnej sytuacji. Warunek jest jeden - trzeba posiadać telefon z dostępem do Internetu i mieć włączoną lokalizację Google Maps.

- Miasto Jastrzębie-Zdrój wspiera inicjatywy, które wychodzą naprzeciw seniorom i ich problemom. Aplikacja przedstawiona przez Stowarzyszenie EBI Association oraz OpiekaNOVA jest niezwykle pomocna w sytuacjach kryzysowych. Można pobrać ja wchodząc na stronę www.jastrzebie.pl  Na dole strony znajduje się zakładka, gdzie na fioletowym tle widnieje napis „Bądź bezpieczny”, po kliknięciu na niego następuje przekierowanie do strony internetowej, skąd można bezpłatnie pobrać aplikację - wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto zdobyło 1,2 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy Miasto zdobyło 1,2 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Nadgrzybek22.09.2018 14:22

Jaki promil seniorów posiada smartfon z włączonym internetem?

koko21.09.2018 22:41

Zaalarmują rodzinę która wezwie karetkę o ile się uda bo karetek nie ma na miasto 90 tyś + wioski dookoła + Pawłowice posiadamy aż 2 sztuki.

dysydent21.09.2018 12:14

Chyba powinno być powiadamiane jakieś centrum zarządzania tą aplikacją które to po zweryfikowaniu powiadomi odpowiednie służby niosące pomoc a nie połączenie z wybraną osobą . Co wtedy jeśli ''wybrana osoba '' śpi i ma wyciszony telefon , bądź jest pijana czy uległa nagle jakiemuś wypadkowi i sama sobie nie może dać rady a co dopiero pomóc innej osobie ?? Kupy i d***y ta aplikacja według mnie się nie trzyma.

Wspaniała rzecz21.09.2018 10:58

Miałem taka opcję w swoim telefonie. Kilka razy przypadkowo uruchomiłem alarm do swoich bliskich. Proszę zwracać na to uwagę. To błąd człowieka, może spowodować, że nikt nie zareaguje uznając to za kolejną fałszywkę.

KAZ21.09.2018 10:35

Próbowałem tej aplikacji. Zanim ją uruchomiłem zdążyłem umrzeć. Powinno być - uruchomienie jednym kliknięciem.

Gość21.09.2018 8:38

Wspaniały pomysł najważniejsze bezpieczeństwo.