Drugie zwycięstwo przy Harcerskiej! GKS 2-1 Stomil

W zaległym meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi GieKSa pokonuje przy Harcerskiej Stomil Olsztyn 2:1! Ozdobą spotkani była przepiękna bramka na 2:1 autorstwa Krzysztofa Gancarczyka.

Już w 3. Minucie spotkania wynik mógł otworzyć Patryk Skórecki. Jastrzębski pomocnik znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, lecz uderzył w boczną siatkę. Mimo przewagi GKS-u na prowadzenie wyszli goście. W 12. minucie Michał Góral pokonał Grzegorza Drazika uderzeniem głową. Po chwili odpowiedzieć mógł Gancarczyk, który strzelał z bardzo ostrego kąta, ale Skiba poradził sobie z tym strzałem. Siedem minut później w pole karne płasko dośrodkowywał Gancarczyk, a Skórecki na wślizgu minął się z piłką o centymetry. Przyjezdni doszli do głosu w 24. minucie. Z dystansu strzelał Głowacki, jednak Drazik nie dał się zaskoczyć, broniąc na raty.

W 34. minucie ponownie przed stratą bramki uchronił gospodarzy Drazik, nie dając się pokonać Góralowi. W końcówce pierwszej połowy przycisnął GKS. Najpierw Adamek w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę, po chwili niecelnie główkował Gojny, a następnie Skórecki uderzył nad bramką i na przerwę schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem.

Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Dopiero w 64. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Stomilu. Gancarczyk zgrał piłkę głową, po czym minimalnie nad poprzeczką uderzył Skórecki. W 70. minucie olsztynianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po stracie w środku pola w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Głowacki uderzył obok słupka.

Wynik meczu zmienił się o 180 stopni między 72 a 75 minutą. Najpierw do wyrównania głową z kilku metrów doprowadził Adamek, a trzy minuty później fantastycznym strzałem w okienko prowadzenie GKS-owi dał Krzysztof Gancarczyk. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale świetnie w bramce spisywał się Drazik, broniąc dwa groźne strzały z dystansu. W 86. minucie sędzia główny dopatrzył się faulu Kacpra Kawuli w polu karnym i podyktował rzut karny dla Stomilu. Do piłki podszedł Michał Góral jednak uderzył wysoko nad bramką. Ostatecznie GKS odparł ataki gości i po pełnym emocji spotkaniu dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty!

19 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 19:00
GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)
0:1 - Michał Góral (12 min.)
1:1 - Kamil Adamek (72 min.)
2:1 - Krzysztof Gancarczyk (75 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (67. Dawid Weis), Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Patryk Skórecki, Bartosz Jaroszek, Damian Tront, Kamil Jadach (k) (67. Dominik Szczęch), Kamil Adamek (89. Łukasz Krakowczyk).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Lukas Kuban, Grzegorz Lech (76. Marcin Stromecki), Piotr Głowacki, Łukasz Sołowiej, Janusz Bucholc (k) (82. Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Jegliński (76. Volodymyr Tanchyk), Dominik Kun, Tomasz Wełnicki, Miłosz Trojak, Michał Góral.

Sędzia: Paweł Malec.
Żółte kartki: Skórecki, Szymura, Tront (GKS ) oraz Jegliński, Sołowiej, Bucholc (Stomil).