Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
24 września 2018

Prezydent Hetman nowatorsko przedstawiła program dla Jastrzębia

Prezydent Hetman nowatorsko przedstawiła program dla JastrzębiaZobacz więcej zdjęć
fot. KWW Koalicja Anny Hetman

Prezydent Hetman nie osiadła do wyborów idzie z ambitnym programem. Podczas niedzielnego pikniku z mieszkańcami w Parku Zdrojowym zaprezentowała kandydatów na radnych. Jak mówi, zawsze była blisko ludzi i swój program przedstawiła otwarcie i w sposób nowoczesny - podczas pikniku rodzinnego. 

- Cztery lata to zbyt krótki czas, by zbudować imperium, by stworzyć, przyjazne, nowoczesne Jastrzębie-Zdrój. Do tego potrzebna jest drużyna w Radzie Miasta, która będzie wspierała prezydenta. Dzięki temu możliwa będzie realizacja inicjatyw, takich, na które od dawna Państwo czekacie - mówiła Anna Hetman podczas pikniku rodzinnego inaugurującego kampanię samorządową jej komitetu wyborczego. 

Prezydent podkreślała, że już udało się zrealizować wiele zadań - modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, komunikacja za „0” zł dla młodzieży i studentów, wybudowanie 18 boisk sportowych w szkołach oraz 44 placów zabaw w przedszkolach, także modernizacja placówek oświatowych.

Prezydent oparła swój program wyborczy na czterech filarach: Gospodarka i rozwój, Przyjazne przestrzenie, Bezpieczna rodzina, Kultura i sport. Najważniejsze cele to: nowoczesny transport miejski - bilety „0” zł dla wszystkich. Więcej dróg na terenach inwestycyjnych i przyjazny klimat dla biznesu, rewitalizacja Parku Zdrojowego, modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, rewitalizacja ul. 1 Maja, przyjazne podwórka dla mieszkańców, modernizacja i rozbudowa obiektów sportowych, budowa połączenia kolejowego Jastrzębie - Katowice,  wspólne inicjatywy biznesowe z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Jastrzębską Spółką Węglową, zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, rozwój infrastruktury w polu inwestycyjnym Dębina, budowa drogi w polu inwestycyjnym Moszczenica.

- To było bardzo dobre, otwarte spotkanie z mieszkańcami. Oni są najważniejsi. Mój program jest obszerny i spójny, dotyczy każdej dziedziny życia mieszkańców. Daje gwarancję na rozwój Jastrzębia-Zdroju. Mam w drużynie ludzi, którzy z zapałem będą pracować na rzecz miasta, dzięki czemu miasto będzie się rozwijać - podsumowała spotkanie prezydent Anna Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (74)
nina29.09.2018 19:50

to peło to jakas zbieranina figur, ludzi których nie znamy bo nic nie robią dla miasta, albo znamy ze złej strony... słaba ekipa, niestety ale musi pani szykować się na porażkę

... Kama 28.09.2018 23:11

Dlaczego piszesz nic, zrobiła przez te 4 lata więcej niż jakikolwiek poprzednik , chyba sam nie wiesz co się dziele w mieście i powtarzasz brednie po ekipie A.M.

Krzysiek28.09.2018 21:22

Mnie teraz bardziej ciekawi, jak Pani hetman ustosunkuje się do tych informacji, że UM współpracowało z drukarnią, która należy do jej znajomego. Przecież powinny być jakieś przetargi na drukarnie, a nic takiego nie miało miejsca

Kama27.09.2018 19:34

Może i program przedstawiony nowatorsko, ale co z tego, skoro znowu nic nie będzie zrealizowane! A Hetman na zdjęciu wygląda jakby tam była za karę... jak się przez 4 lata do ludzi nie wychodziło, to teraz pewnie się tak nieswojo czuje..

Dorota27.09.2018 14:04

Pani Prezydent,
kiedy rozpoczęła Pani kadencję powstał za Pani sprawą pomysł na ŚDS dla zainteresowanych mieszkańców jest to Środowiskowy Dom Społeczny - ośrodek dla dorosłych dzieci.
Dziecko niepełnosprawne, rośnie potrzebuje opieki rodziców i otoczenia. Niepełnosprawny , który nie jest samodzielny zawsze będzie dzieckiem . Pani Prezydent ? dlaczego wspiera Pani grupę dzieci niepełnosprawnych w nowym budynku przy ulicy Szkolnej 5 (młodszych , szkolnych i gimnazjum) , natomiast brak realizacji obietnicy, którą Pani sama deklarowała dla dzieci, które pozostały w starym brudnym budynku przy Szkolnej 1. Przepraszam ale dzieci rosną i każde pokrzywdzone przez los które wymaga pomocy , które nie jest samodzielne wróci do Ośrodka przy ul. Szkolnej 1. Kiedy był pomysł aby z DNiR zrobić ZOZ wówczas Pani zmieniła plany, spotkała się z rodzicami i obiecała remont starej szkoły nr 11 , a następnie remont i przekształcenie DNiR na ŚDS dla dzieci niepełnosprawnych .
Na obecną chwilę pierwszy plan tzn. remont Szkoły NR 11 został wykonany a na ŚDS brak środków, porozumienia i uczciwości.

Najważniejsze teraz są dla pani wybory - dla nas warunki pobytu niepełnosprawnych dorosłych dzieci.

Dorota27.09.2018 13:41

Witam,
Pani Prezydent , głosowałam na Panią poprzednią kadencję, oczekiwałam zmian ale przede wszystkim dotrzymania obietnic.
Niestety dla pani prezydent priorytetem był remont szkoły starej nr 11 , bardzo się cieszę iż nasze dzieci teraz chodzą do super nowego budynku , wyposażonego , wyremontowanego przy ul. Szkolnej 5
Pani Aniu a co z budynkiem, z którego dzieci poszły a który pozostał pusty, brudny bez mebli...
Tam pozostały również dzieci, które są dorosłe również niepełnosprawne, oczekują naszego wsparcia i pomocy. Obiecano remont a teraz nie dotrzymuje Pani obietnicy a dzieci pozostały w ruinie.
Liczę na Pani uczciwość , rodzice będą walczyć o dzieci . Pomysł z pozbyciem się dorosłych niepełnosprawnych i wynajęciem tego budynku nie przejdzie...

Pasztet25.09.2018 12:54

Ile Anka zrobiła, żeby tę drużynę w RADZIE MIASTA zbudować???? Tylko kłótnie wszczynała!!!

Pokaż wszystkie opinie (74)