Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
24 września 2018

Za cztery lata powstanie centrum logistyczne w Jastrzębiu

Za cztery lata powstanie centrum logistyczne w Jastrzębiu
fot. pixabay

50 mln złotych - tyle ma kosztować uruchomienie centrum logistycznego na terenie byłej kopalni Jas-Mos. Ma być gotowe w 2022 roku, a w ciągu kolejnych dwóch lat osiągnąć pełnie swoich możliwości ekonomicznych.

Koncepcję budowy na pogórniczym terenie "Portu Jastrzębie" zaprezentował w poniedziałek na konferencji prasowej w Jastrzębiu dyrektor Jastrzębskiej Spółki Kolejowej ds. rozwoju Radosław Wardas. Spółka podpisała już listy intencyjne oraz umowy o zachowaniu poufności z kilkoma partnerami, zainteresowanymi udziałem w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Wśród nich jest strategiczny klient, zainteresowany wejściem na nasz rynek i przeładunkami w przyszłym centrum logistycznym" - poinformował dyrektor, nie zdradzając nazwy potencjalnego inwestora. Podkreślił, że projekt ma charakter biznesowy, poparty szacunkami dotyczącymi jego spodziewanej przyszłej rentowności. Gotowe jest już studium wykonalności przedsięwzięcia - mówił Radosława Wardas.

Fundamentem tego centrum logistycznego ma być czynna infrastruktura stacji kolejowej Jastrzębie (13 hektarów po dawnej kopalni Jas-Mos), gdzie ma powstać intermodalny węzeł transportowy, z możliwością przeładunków towarów transportowanych koleją i ciężarówkami: zarówno kontenerów jak i materiałów sypkich. 

W sąsiedztwie stacji znajduje się około 30 hektarów wolnej powierzchni inwestycyjnej, gdzie w przyszłości znajdą się m.in. hale magazynowe, plac składowania kontenerów, terminale przeładunkowe, obiekty biurowe, posterunek celny, magazyn paliw płynnych, punkt technicznej obsługi środków transportu oraz zaplecze hotelowo-usługowe. 

Jedną z głównych zalet przyszłego centrum logistycznego ma być jego dogodna lokalizacja: tuż przy obwodnicy Jastrzębia-Zdroju (Droga Główna Południowa Pszczyna-Racibórz), około 2,5 km od wjazdu na autostradę A1, w pobliżu granicy z Czechami i blisko czeskich miast: Ostrawy, Karwiny czy Bogumina. Tereny przyszłego centrum są własnością: Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wdrożenie tego projektu ma przyczynić się do powstania nowych miejsc pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców

Ruszają Dni Jastrzębia-Zdroju Ruszają Dni Jastrzębia-Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Piontek26.09.2018 15:48

Wszystko obracane w politykę!!! Czy wy jesteście pierd...lnięci, fanatycy polityczni? Zamiast się cieszyć, że miasto się rozwija, to żyją polityką 24h na dobę. Smutne wasze życie, nie mając żadnych zainteresowań. Na pewno nie macie rodzin.

Koks26.09.2018 12:18

Do kiedy kopalnia ma pracować?

Gość25.09.2018 23:09

JSW pada na kolana przed 28-latkiem, którego sukcesem życiwoym jest to, że skończył prawo. Ludzie aż tak źle, przed szczeniakiem na kolana, Tego wstydu długo nie zmyjecie ze siebie!

Gość25.09.2018 21:20

Wielka szkoda, że JSW tak mocno zaangażowała się w politykę. Nigdy do tej pory tak nie było. Gdzie ta społeczna odpowiedzialność biznesu? Gdzie etyka?

Radio Teheran25.09.2018 15:08

To samo pociskali nieco ponad 2 lata temu.
http://polska30.pl/centrum-logistyczne-gorzyczki-wierzniowice-zwiekszenie-konkurencyjnosci-regionu-nowe-miejsca-pracy-wykorzystanie-potencjalu-ludzkiego-i-gospodarczego/ 

Jeszcze byl "szeroki tor" i "Gorzyczki" doczepiony do pomyslu. A ze guzik jest a nie tor, gada sie teraz to samo w okrojonej wersji.

Caly ten program polska 3.0 to wypierd chorego megalomana.

Marek25.09.2018 6:42

Bzdury. Takie same bzdury jak opowieści z mchu i paproci Morawieckiego o elektromobilnosci, odbudowie zamków w Orlich Gniazdach, budowach drugi w każdej gminie, place jak na zachodzie. Jak na razie, to co udało się zrobić tej pisowskie sekcie, to dogonienie zachodu w cenach. To co się dzieje ze wzrostem cen to masakra. Zobaczycie pisiaki już po wyborach jak pójdzie prąd i ciepło do góry. Oj zapłacze

gość25.09.2018 5:37

Pani prezydent niech obecnie skorzysta z emerytury póki ma okazję. Za cztery lata to obowiązek ustawowy. Miastem niech rządzą młodzi dla dobra swoich dzieci i wnuków!!! Czy pani ma już wnuki? Nie więc pani tego nie kuma!

Pokaż wszystkie opinie (30)