Lista nr 18 - Koalicja Anny Hetman

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
x
25 września 2018

Nie udzielają pierwszeństwa przejazdu

Nie udzielają pierwszeństwa przejazdu
fot. Policja.pl

W miniony weekend do Jastrzębia zawitała jesienna pogoda. Kierowcy nie potrafią zachować odpowiednich warunków jazdy i dochodzi do kolizji.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Tylko w miniony weekend na drogach Jastrzębia-Zdroju doszło do 10 zdarzeń drogowych. Do większości z kolizji doszło w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nadmiernej prędkości.

- Jesień to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę zatrzymania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania i na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wsadził głowę do nocnika i trzeba było wezwać pomoc Wsadził głowę do nocnika i trzeba było wezwać pomoc

Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
enter26.09.2018 11:09

@Gość Ja to bym się kazał zabrać za Ciebie skoro nie wiesz, że w terenie zabudowanym należy umożliwić wyjazd autobusowi z zatoki. Na "eLce" każdy puszcza, a po egzaminie się "zapomina".

Gość25.09.2018 15:57

jak ktoś jedzie więcej jak 50 to niech się nie dziwi jak ktoś mu wjeżdża z bocznej drogi i nie zdarzy się rozpędzić. Paczcie na siebie później na innych. 50 km/h w terenie zabudowanym to wystarczająco mało, że nie musicie jechać 40 km/h bo już jest bezpiecznie ;)

jo25.09.2018 14:43

gosciu - Prawo o ruchu drogowym mowi ze to autobus wyjezdzający z zatoki na teranie zabudowanym ma pierwszenstwo !!! Wiec jesli wiedzisz autobus w zatoce ktory sygnalizuje kierunkowskazem ze wyjezdza na niej, nalezy sie zatrzymac u ustąpic mu pierwszenstwa !!! tyle w tej kwesti.
Wiele sie zmieniło w przepisach a co niektórzy dalej jezdzą na "pamięć" bo zdawali kurs na prawo jazdy 15 czy 20 lat temu i czesto z niewiedzy popełniają wykroczenia !!!

Gość25.09.2018 8:16

Powinno się zabrać za aroganckich kierowców autobusów PKM którzy z zatoczek przystankowych wyjeżdżają sobie nie patrząc na nic