Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
25 września 2018

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Wszystko wskazuje na to, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulicy Połomskiej z Drogą Główną Południową.

Do zdarzenia doszło we wtorek, tuż przed godziną 6.00 na skrzyżowaniu ulicy Połomskiej z Drogą Główną Południową. Jak ustalili mundurowi, jadąca oplem41-latka Drogą Główną Południową w kierunku gminy Mszana,  podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej w kierunku Pawłowic 28-latce, która kierowała seatem. 

- W wyniku zderzenia tych pojazdów siłą odrzutu uszkodzony został również samochód osobowy marki Audi A-4, którego 20-letni kierowca zatrzymał się na znaku "stop". Do szpitala trafiła 28-letnia mieszkanka gminy Mszana. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Statystyki policyjne pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Mundurowi przypominają, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki

Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Tomasz26.09.2018 5:27

To nie jest obwodnica tylko zwykła droga ze skrzyżowaniami. A najlepsze jest, że ma rondo na Zofiówce. Dalej głosujcie na POPIS.

Piontek25.09.2018 20:48

Przede wszystkim, skrzyżowania na obwodnicy miasta powinny być BEZKOLIZYJNE. Tak sie teraz w 21 wieku buduje. Ciekawe kto wziął kase za projekt i kto wziął za zatwierdzenie projektu??? To się nazywa minimalizm.

Gość25.09.2018 16:13

Obie kobiety zostały odwiezione do szpitala, a nie tylko 28 latka. Trudno tam wyjechać, bo na głównej kierowcy jadą grubo ponad prędkość dopuszczalną na tym odcinku.

Gość25.09.2018 14:42

do szczur.skrzyżowanie nie jest ciężkie,tylko trochę rozwagi

Wzorowy obywatel 25.09.2018 14:38

Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi to nie prawda bo policji nie przebadano

Szczur25.09.2018 12:02

To ciężkie skrzyżowanie a na głównym kierunku auta jadą przeważnie dosyć szybko.

mizogin25.09.2018 12:00

Spotkały się dwa pustostany i się zdzwoniły.