Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
25 września 2018

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Wszystko wskazuje na to, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulicy Połomskiej z Drogą Główną Południową.

Do zdarzenia doszło we wtorek, tuż przed godziną 6.00 na skrzyżowaniu ulicy Połomskiej z Drogą Główną Południową. Jak ustalili mundurowi, jadąca oplem41-latka Drogą Główną Południową w kierunku gminy Mszana,  podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej w kierunku Pawłowic 28-latce, która kierowała seatem. 

- W wyniku zderzenia tych pojazdów siłą odrzutu uszkodzony został również samochód osobowy marki Audi A-4, którego 20-letni kierowca zatrzymał się na znaku "stop". Do szpitala trafiła 28-letnia mieszkanka gminy Mszana. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Statystyki policyjne pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Mundurowi przypominają, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów. Kobieta zignorowała znak STOP Zderzenie samochodów. Kobieta zignorowała znak STOP

Przeżył wybuch metanu. Wyszedł ze szpitala Przeżył wybuch metanu. Wyszedł ze szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Tomasz26.09.2018 5:27

To nie jest obwodnica tylko zwykła droga ze skrzyżowaniami. A najlepsze jest, że ma rondo na Zofiówce. Dalej głosujcie na POPIS.

Piontek25.09.2018 20:48

Przede wszystkim, skrzyżowania na obwodnicy miasta powinny być BEZKOLIZYJNE. Tak sie teraz w 21 wieku buduje. Ciekawe kto wziął kase za projekt i kto wziął za zatwierdzenie projektu??? To się nazywa minimalizm.

Gość25.09.2018 16:13

Obie kobiety zostały odwiezione do szpitala, a nie tylko 28 latka. Trudno tam wyjechać, bo na głównej kierowcy jadą grubo ponad prędkość dopuszczalną na tym odcinku.

Gość25.09.2018 14:42

do szczur.skrzyżowanie nie jest ciężkie,tylko trochę rozwagi

Wzorowy obywatel 25.09.2018 14:38

Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi to nie prawda bo policji nie przebadano

Szczur25.09.2018 12:02

To ciężkie skrzyżowanie a na głównym kierunku auta jadą przeważnie dosyć szybko.

mizogin25.09.2018 12:00

Spotkały się dwa pustostany i się zdzwoniły.