Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
26 września 2018

Właściciel węża może zapłacić 5 tys. zł grzywny

Właściciel węża może zapłacić 5 tys. zł grzywny
fot. pixabay

W lipcu całą Polskę obiegła informacja o wężu pozostawionym w piwnicy jednego z jastrzębskich bloków. Teraz właściciel może zapłacić grzywnę do 5 tys. zł.

Mieszkaniec bloku przy ul. 1 Maja, który w pomieszczeniu ogólnodostępnym w piwnicy trzymał węża boa, stanie przed sądem. Jak informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu, mundurowi zakończyli czynności w tej sprawie i skierowali ją do Sądu Rejonowego - Wydział Karny w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyźnie postawiono zarzut naruszenia Ustawy o ochronie przyrody, a dokładnie art. 127 - mówiący o konieczności zgłoszenia posiadania zwierzęcia egzotycznego do odpowiedniego rejestru. Obwiniony stanie przed sądem i grozi mu grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Zwierzę obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt egzotycznych w Mikołowie. Właściciel nie wyraził chęci odebrania go.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sąsiadka pobiła sąsiadkę Sąsiadka pobiła sąsiadkę

Wpadł w barze. Ma na koncie wiele przestępstw Wpadł w barze. Ma na koncie wiele przestępstw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Ja to ja 26.09.2018 18:11

Janusz a co ty gadasz jka ktoś ma psa TO a niego odpowiada ja nie używam smyczy ani kaganca

JAstrzębianin 26.09.2018 17:15

Nie jestem herpetologiem, ale ten boa na zdjęciu to jakiś taki dziwny:) Wiem, że zdjęcie ilustracyjne, ale może warto podpisać? Znajdzie ktoś takiego grzechotnika (podobno przy zamku w Niedzicy ostatnio grzechotnik się wygrzewał), z newsa skojarzy że to jednak niegroźny boa (jeśli nie jest zbyt duży) i będzie próbował złapać.

Janusz26.09.2018 9:27

Bardzo dobrze. Za Psy bez kagańców i smyczy powinni karać.

Radio Teheran26.09.2018 8:44

Cymbala, co trzyma takie zwierze tez nalezy zamknac w schonisku.