Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
26 września 2018

Właściciel węża może zapłacić 5 tys. zł grzywny

Właściciel węża może zapłacić 5 tys. zł grzywny
fot. pixabay

W lipcu całą Polskę obiegła informacja o wężu pozostawionym w piwnicy jednego z jastrzębskich bloków. Teraz właściciel może zapłacić grzywnę do 5 tys. zł.

Mieszkaniec bloku przy ul. 1 Maja, który w pomieszczeniu ogólnodostępnym w piwnicy trzymał węża boa, stanie przed sądem. Jak informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu, mundurowi zakończyli czynności w tej sprawie i skierowali ją do Sądu Rejonowego - Wydział Karny w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyźnie postawiono zarzut naruszenia Ustawy o ochronie przyrody, a dokładnie art. 127 - mówiący o konieczności zgłoszenia posiadania zwierzęcia egzotycznego do odpowiedniego rejestru. Obwiniony stanie przed sądem i grozi mu grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Zwierzę obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt egzotycznych w Mikołowie. Właściciel nie wyraził chęci odebrania go.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gang  młodocianych uciekał autobusem Gang młodocianych uciekał autobusem

Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Ja to ja 26.09.2018 18:11

Janusz a co ty gadasz jka ktoś ma psa TO a niego odpowiada ja nie używam smyczy ani kaganca

JAstrzębianin 26.09.2018 17:15

Nie jestem herpetologiem, ale ten boa na zdjęciu to jakiś taki dziwny:) Wiem, że zdjęcie ilustracyjne, ale może warto podpisać? Znajdzie ktoś takiego grzechotnika (podobno przy zamku w Niedzicy ostatnio grzechotnik się wygrzewał), z newsa skojarzy że to jednak niegroźny boa (jeśli nie jest zbyt duży) i będzie próbował złapać.

Janusz26.09.2018 9:27

Bardzo dobrze. Za Psy bez kagańców i smyczy powinni karać.

Radio Teheran26.09.2018 8:44

Cymbala, co trzyma takie zwierze tez nalezy zamknac w schonisku.