Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
27 września 2018

Osy w budynku sali gimnastycznej

Osy w budynku sali gimnastycznej
fot. pixabay

Osy nie odpuszczają i mimo że lato powoli ma się ku końcowi, nadal są zagrożeniem dla ludzi. Państwowa Straż Pożarna ciągle podejmuje interwencje z tym związane. 

Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju nadal otrzymuje zgłoszenie związane z obecnością gniazda os w pobliżu domostw. We wtorek taka informacja wpłynęła ze szkoły znajdującej się przy ulicy Staszica, w dzielnicy Zdrój.

- Gniazdo os znajdowało się za deską podrynnową w budynku sali gimnastycznej. Przybyły na miejsce zastęp strażacki usunął gniazdo owadów. Żaden uczniów nie został poszkodowany - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażacy podkreślają, że w przypadku zauważenia gniazda os czy szerszeni należy natychmiast powiadomić PSP. Samodzielne usuwanie niebezpiecznych owadów jest niebezpieczne, a ich użądlenie wymaga udzielenia pomocy lekarskiej. W przypadku osób uczulonych na jad takie spotkania z owadami mogą skończyć się nawet tragicznie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Strażacy wyważyli drzwi - lokatorka spała Strażacy wyważyli drzwi - lokatorka spała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!