Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
27 września 2018

Osy w budynku sali gimnastycznej

Osy w budynku sali gimnastycznej
fot. pixabay

Osy nie odpuszczają i mimo że lato powoli ma się ku końcowi, nadal są zagrożeniem dla ludzi. Państwowa Straż Pożarna ciągle podejmuje interwencje z tym związane. 

Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju nadal otrzymuje zgłoszenie związane z obecnością gniazda os w pobliżu domostw. We wtorek taka informacja wpłynęła ze szkoły znajdującej się przy ulicy Staszica, w dzielnicy Zdrój.

- Gniazdo os znajdowało się za deską podrynnową w budynku sali gimnastycznej. Przybyły na miejsce zastęp strażacki usunął gniazdo owadów. Żaden uczniów nie został poszkodowany - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażacy podkreślają, że w przypadku zauważenia gniazda os czy szerszeni należy natychmiast powiadomić PSP. Samodzielne usuwanie niebezpiecznych owadów jest niebezpieczne, a ich użądlenie wymaga udzielenia pomocy lekarskiej. W przypadku osób uczulonych na jad takie spotkania z owadami mogą skończyć się nawet tragicznie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy uratowali kota Strażacy uratowali kota

Odchody zalały szyb windowy Odchody zalały szyb windowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!