Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
28 września 2018

JSW: Delegacja wróciła z wizyty w Afryce

JSW: Delegacja wróciła z wizyty w Afryce
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW i JSW Innowacje planują współpracę z międzynarodowym koncernem Sasol w transferze nowoczesnych technologii związanych z wykorzystaniem węgla oraz węglopochodnych. Polska delegacja wróciła niedawno z Republiki Południowej Afryki.

Delegacja polskich spółek z Arturem Dyczko, zastępcą prezesa JSW ds. strategii i rozwoju na czele, wróciła z wizyty w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Secundzie w RPA. Spółki zaplanowały kolejne rozmowy oraz rewizytę, podczas której ma zostać podpisany dokument o współpracy.

Głównym celem spotkania było dokładne poznanie działalności spółek oraz negocjacje. Przedstawiciele JSW poznali procesy technologiczne stosowane przez  Sasol do produkcji gazu z węgla kamiennego,  natomiast jastrzębska spółka zaprezentowała swoje plany oraz zrealizowane projekty oparte na innowacyjnych technologiach.

- Przekazaliśmy naszym  partnerom informacje na temat planów rozwoju innowacyjnych technologii oraz częściowo już zrealizowanych projektach w zakresie nowych technologii. To m.in. wspólne działania z Instytutem Freinhofera, badania w zakresie separacji wodoru z gazów koksowniczych oraz plany produkcji włókien węglowych ze smoły koksowniczej. Sasol zadeklarował chęć głębszej analizy możliwości zastosowania rozwiązań wdrażanych na tym polu przez JSW w swoich zakładach, jak również współpracy w zakresie rozwiązań, które mogą pozwolić na wdrożenie produkcji wielkoprzemysłowej - mówi Artur Dyczko,

Współpraca pomiędzy polskim i południowoafrykańskim koncernem może dotyczyć przede wszystkim produkcji paliw syntetycznych w Polsce na bazie krajowego węgla. JSW w ramach współpracy z notowaną na nowojorskiej giełdzie spółką Sasol rozważa powstanie zakładu przetwórstwa węgla na paliwa syntetyczne na południu Polski.

obecnie zakład w Secundzie to jedyny na świecie komercyjny zakład produkujący paliwa syntetyczne na bazie węgla, produkujący gaz syntezowy poprzez zgazowanie węgla i reforming gazu ziemnego. W zakładzie używa się zastrzeżonej technologii do konwersji gazu syntezowego na syntetyczne komponenty paliwowe, gaz sieciowy i surowce chemiczne do dalszej produkcji rozpuszczalników, polimerów i innych chemikaliów. Podczas spotkania omówiono główne etapy procesu pozyskiwania płynnego paliwa z węgla kamiennego - m.in. przygotowanie paliwa węglowego do zgazowania, zgazowanie węgla, ochładzanie gazów w celu wykroplenia kondensatów wodnych i usuwania smół, usuwanie siarki oraz dwutlenku węgla z gazów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość30.09.2018 21:21

U kangurów już w tym roku byli.

Precz z partyniactwem! 30.09.2018 19:56

No ładnie, a kiedy na kangur pojadą się rozerwać za naszą kasę

Do gość 18:4130.09.2018 11:44

Zgadzam się ????

Gość29.09.2018 21:49

do Gość
Dziś o 18:41

Te słonie zdechły ze śmiechu jak nieudaczników z biurowca JSW i związkowców zobaczyły.

Gość29.09.2018 18:41

W Afryce znaleźli 50 słoni zabitych zbieg okoliczności.

Srk29.09.2018 16:35

Skurczysyny gnoju jedne .do wnęki z nimi krawaciarze pieprzone darmo zjadł oddać węgiel nam i 14.zlodzieje

Franek29.09.2018 8:08

A ja myslałem że jadą szukac Murzynów do pracy w sobote i niedziele bo brakuje ludzi do ciężkiej pracy .A w biurach już pełno pociotków.

Pokaż wszystkie opinie (12)