Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
28 września 2018

W niedzielę koncert muzyki klasycznej

W niedzielę koncert muzyki klasycznej
fot. MagDuś

W niedzielę odbędzie się ostatni koncert z cyklu Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, które już po raz XIII odbywają się w jastrzębskiej Parafii Ewangelickiej.

Tym razem przed publicznością wystąpią: Magdalena Duś - fortepian Bartłomiej Duś - saksofon, prof. Arkadiusz Adamski - klarnet. To może być naprawdę ciekawa uczta dla ducha. Warto skorzystać z możliwości obcowania ze sztuką muzyczną na zakończenie tegorocznego sezonu koncertowego.

Magdalena Duś (fortepian) i Bartłomiej Duś (saksofon) to zespół o nieograniczonych możliwościach programowych. Ze względu na nieliczny repertuar oryginalny na duet saksofon-fortepian MagDuś często aranżuje utwory z tzw. wielkiej literatury fortepianowej, skrzypcowej, wiolonczelowej, czy też nawet orkiestrowej. W ten sposób powstała brawurowa wersja Le grand tango, poruszająca Suita z Baletu „Romeo i Julia” Prokofieva czy też nowe wersje fortepianowych utworów Claude’a Debussiego.

Profesor Arkadiusz Adamski, grający na klarnecie to jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1983r. został laureatem I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej (duety), a w 1985r laureatem II nagrody Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego. Od 1993 r. pełni obowiązki klarnecisty -solisty NOSPR w Katowicach. Jako solista i kameralista występował z zespołami krajowymi i zagranicznymi. Jest również członkiem zespołu The New Art Ensemble. Dokonał wielu nagrań dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

Koncert w niedzielę, początek o godz.18:00, Parafia Ewangelicka przy ul. Cieszyńskiej, wstęp wolny.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość30.09.2018 11:57

Pipi


Ale jaka to różnica ta czy inna chrześcijańska wiara? Tu chodzi o koncert. Co innego jak byś poszła do tych co francję okopują albo emiraty niemieckie.

obywatel30.09.2018 6:30

Piękny koncert! Miałem już okazję uczestniczyć. A że to kosciół Ewangelicki? Przecież to nasi bracia w wierze. Też chrzescijanie.

Pipi29.09.2018 9:50

Chcetnie bym poszła ale nie do takiego kościoła to gdziech wspierać inne wyznanie

wyborca29.09.2018 6:27

W kościele Katolickim są koncerty: kolędowe, dziecięce, międzynarodowe im.ks. Skrobola itd. Bądźmy sprawiedliwi a nie nienawistni.

Do Radia T. 28.09.2018 16:17

Szkoda ze katoliki nie organizują, szkoda

Radio Teheran28.09.2018 15:42

@Bywalec
"Nie organizują bo są nastawieni tylko na zarobki"

Organizuja, badziew za pieniadze od miasta.

Bywalec28.09.2018 11:03

Kościelni z kościoła rzymsko-katolickiego powinni brać przykład jak się organizuje kulturę. Nie organizują bo są nastawieni tylko na zarobki. A PiS temu przyklaskuje. Rydzyk oferuje msze płatne. Tylko 80 zł za wejście do kościoła. Oto wzór antykatolicki. Bierzcie przykład.

Pokaż wszystkie opinie (8)