Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
1 października 2018

Proces w trybie wyborczym Matusiak kontra Lepczyński

Proces w trybie wyborczym Matusiak kontra Lepczyński
fot. pixabay

Kampania wyborcza w pełni. W ubiegły piątek odbył się pierwszy proces w trybie wyborczym. Andrzej Matusiak zarzucił Bolesławowi Lepczyńskiemu rozpowszechnianie nieprawdy.  Sąd nie zgodził się z tym poglądem.

Radny i jednocześnie kandydat na radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwość Andrzej Matusiak wytoczył sprawę sądową, w przyśpieszonym trybie wyborczym, Bolesławowi Lepczyńskiemu, kandydatowi Koalicji Wyborczej Anny Hetman. Poszło o wywiad, którego Lepczyński  udzielił jednemu z lokalnych tytułów prasowych. Wnioskodawca - Andrzej Matusiak, wskazał na zdanie, które miało - według niego - zawierać informacje nieprawdziwe: „Na finiszu są między innymi sprawy karne głównego naszego oponenta Andrzeja Matusiaka i mamy nadzieję, że zakończą się dla nas pomyślnie”.  Początkowo wnioskodawca domagał się, aby także Roman Foksowicz, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Hetman,  był uczestnikiem postępowania, ale podczas rozprawy wycofał się z tego żądania.

Po rozpatrzeniu sprawy, co miało miejsce w piątek, Sąd Okręgowy w Gliwicach Wydział Cywilny  Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku, w całości oddalił wniosek Andrzeja Matusiaka. Sąd stwierdził, że rzeczywiście z oskarżenia prywatnego  Andrzeja Matusiaka prowadzone jest postępowanie przeciwko dwóm członkom Zarządu Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej i są w końcowej fazie, a także przeciwko jednemu z pracowników GSM. Odbywają się także procesy pomiędzy radnym a prezesem spółdzielni, które sobie wzajemnie wytoczyli.

Jeżeli chodzi o kwestię drugiej części sformułowania użytego  przez przewodniczącego Rady Nadzorczej GSM: „i mamy nadzieję, że zakończą się dla nas pomyślnie”, to sąd uznał, iż: „należy stwierdzić, że Bolesław Lepczyński wyraża jedynie nadzieję, co do pozytywnego zakładanego przez niego wyniku. Jednak w żadnym razie nie wypowiedział się w sposób przesądzający, co do ich wyników obecnie, jak i w przyszłości”.

Sąd orzekł, że Andrzej Matusiak ma wpłacić na rzecz Bolesława Lepczyńskiego i Romana Foksowicza po 240 zł dla każdego z nich, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny i wnioskodawcy (Andrzejowi Matusiakowi)  przysługuje prawo do złożenia zażalenia do Sądu Apelacyjnego. Andrzej Matusiak nie wyklucza takiego kroku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
sztygar kieta03.10.2018 18:54

znam tego Pana i ja i cala moja rodzina już nigdy na niego nie zagłosuje ludzie obudzcie się i przejrzyjcie na OCZY

Gość01.10.2018 23:36

Zaklamany pis oby ludzie zobaczyli wywieźli ich na taczkach

Gość01.10.2018 22:46

Poczekamy i będą pozwy kolba supernaka i kilku że spolki i firmy gdzie wyprowadzali pieniądze. Matusiak oberwie jak zaczną sypać.

łolaboga01.10.2018 21:00

Muppetusiak dalej jątrzy.

Ogryzek01.10.2018 20:10

Komentarz z 15.58 10/10!!!!! Jeszcze nie dawno kpił i śmiał się z matusiaka, a teraz... Co za człowiek, kim trzeba być żeby tak się dawać...?

axel01.10.2018 18:44

Koniec matusiakow= sukces i dobrobyt miasta

do widelca 01.10.2018 15:58

Nie mecenas przeleciał wszystkie komitety wyborcze, ale te komitet przeleciały mecenasa i jeszcze pewnie niejeden przeleci. W koncu są takie ofiary losu, które za marny czy nie marny grosz dają się *** każdemu :) No bo jak sie ma długi, to co wszystko jedno

Pokaż wszystkie opinie (24)